Tento obsah je len pre prihlásených!

DOKUMENT: Bojovníci Panny Márie pre dnešné časy – DON DOLINDO RUOTOLO

Predstavujeme vám ďalší hraný dokument zo série Bojovníci Panny Márie pre dnešné časy. Tentokrát je o Don Dolindovi Ruotolovi, kňazovi z Neapola.

“Dali mi meno Dolindo, čo znamená bolesť…”

Páter Dolindo Ruotolo (1882 – 1970) bol mystik so zvláštnym pohľadom na ľudskú dušu. Napísal viac ako 220 000 immaginette obrázkov s prorockým slovom nasmerovaným na konkrétnu osobu. Páter Pio k nemu často posielal kajúcnikov so slovami: “Prečo prichádzate ku mne? Máte veľkého kňaza, svätú dušu. Choďte k nemu!”

Bolesť a utrpenie sprevádzali Don Dolinda od jeho útleho detstva. Choroby, operácie, extrémna prísnosť Dolindovho otca boli len začiatkom jeho krížovej cesty tu na zemi. Don Dolindo bol vysvätený za kňaza 24. júna 1905. Už dva roky po vysviacke mu bolo zakázané slúžiť sväté omše. Pre nespravodlivé obvinenia bol opakovane počas života postavený pred Posvätné ofícium a odsúdený. Prevažnú časť života nemohol slúžiť omše, spovedať alebo bol suspendovaný. Bol dookola podrobovaný výsluchom, vyšetreniam dokonca aj exorcizmom. Napriek tomu Don Dolindo bol hrdinsky verný Cirkvi. Počas života mal mnoho mystických zážitkov, lokúcií aj vízií Ježiša, Panny Márie či anjela strážneho. Je zaznamenaných aj mnoho zázrakov, či uzdravení. Vďaka utrpeniu, ktoré počas života zakúsil, bol celkom odovzdaný do Božej vôle a je známy Novénou odovzdanosti. Dnes prichádza, aby aj nás okrem iného naučil vždy a v každej situácii dôverovať Bohu. V súčasnosti prebieha jeho beatifikačný proces.

“Keď prídeš k môjmu hrobu, zaklop a aj spoza hrobu ti odpoviem: Dôveruj Bohu!” 

(nápis na hrobe Dona Dolinda)

DOKUMENT BOJOVNÍCI PANNY MÁRIE PRE DNEŠNÉ ČASY – DON DOLINDO RUOTOLO si môžete pozrieť tu:

NESTOJÍ ZA NAMI ŽIADEN INVESTOR ČI SPONZOR. AJ TENTO DOKUMENT MOHOL VZNIKNÚŤ IBA VĎAKA VÁM ❤️❤️❤️ ĎAKUJEME VÁM

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

podporte nás sdzr

O DON DOLINDOVI SME UVEREJNILI NIEKOĽKO ČLÁNKOV:

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Registrovať sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás