Tento obsah je len pre prihlásených!

DOKUMENT: Bojovníci Panny Márie pre dnešné časy – ct. MÁRIA Z AGREDY

Predstavujeme vám hraný dokument zo série Bojovníci Panny Márie pre dnešné časy. Tentokrát je o ct. Márii z Agredy.

Kto bola Mária od Ježiša z Agredy?

Mária od Ježiša sa narodila v roku 1602 v španielskej Agrede, kde aj zomrela v roku 1665. Po tom, čo otec a dvaja jej bratia odišli do františkánskeho konventu svätého Antona v Naldo, Mária s pomocou svojej matky premenila domov na kláštor. Roku 1627 tu bola zvolená za predstavenú a tento úrad vykonávala až do svojej smrti.

Mária žila v prísnej kajúcnosti: spala len dve hodiny denne na holej podlahe, bičovala sa do krvi, nosila kajúce rúcho, tri dni v týždni sa postila len o chlebe a vode. V túžbe po spáse duší dostala dar bilokácie, vďaka ktorému sa objavila medzi Indiánmi v Novom Mexiku a zvestovala im evanjelium.

Na pokyn spovedníka začala roku 1637 písať Mystické mesto Božie (Mística ciudad de Dios) a Život Panny Márie (Vida de la Virgen María). Prvá verzia týchto textov bola zničená na príkaz istého spovedníka, ktorý bol u nej v kláštore na návšteve. Roku 1650 jej ale iný spovedník prikázal, aby znovu spísala Život Panny Márie a tiež vlastný životopis s opisom všetkých milostí, ktorých sa jej dostalo.

Hlavným Máriiným dielom, uverejneným až po jej smrti, je jeden z najoriginálnejších životov Panny Márie napísaných v 17. storočí. Mária líči Máriin život v chronologickom poradí: od predurčenia Panny Márie až po vtelenie Slova, od vtelenia Slova po nanebovstúpenie; od nanebovstúpenia po korunovanie Panny Márie. Panna Mária má v nebi osobitné postavenie. V nebi, v „mystickom meste“, prebýva Boh, ktorý našiel zaľúbenie v nepoškvrnenej Panne Márii, a rozhodol sa v nej preto prebývať. Mária vysvetľuje „božský“, nie ľudský príbeh Panny Márie a ten je vyhotovený výhradne na základe mystických zjavení, ktorých sa Márii dostalo pri jej teofanických kontempláciách. 

DOKUMENT BOJOVNÍCI PANNY MÁRIE PRE DNEŠNÉ ČASY – ct. MÁRIA Z AGREDY si môžete pozrieť tu:

NESTOJÍ ZA NAMI ŽIADEN INVESTOR ČI SPONZOR. AJ TENTO DOKUMENT MOHOL VZNIKNÚŤ IBA VĎAKA VÁM ❤️❤️❤️ ĎAKUJEME VÁM

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Registrovať sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás