Vo Francúzsku bol zavraždený kňaz O. Olivier Maire

Francúzskeho kňaza, otca Oliviera Maire, zavraždil muž pôvodom z Rwandy. Vrah o. Oliviera je taktiež obvinený z podpálenia Katedrály svätého Petra a svätého Pavla v meste Nantes, ktorá sa udiala v júli 2020. V krajine bol nelegálne, dostal už 3 súdne príkazy na opustenie krajiny. Nakoľko je podpálenie katedrály stále v procese vyšetrovania, obvineného nemohli vyhostiť násilím.

40-ročný muž sa v pondelok v dopoludňajších hodinách vzdal polícii a priznal sa k zabitiu 60 – ročného kňaza o. Oliviera Maire. Polícia našla dobité telo kňaza v miestnosti, od ktorej im dal podozrivý kľúč. Obvineného muža totiž kňaz o. Olivier prichýlil potom, ako ho prepustili z psychiatrickej liečebne.

O. Olivier Maire bol miestnym provinciálnym predstaveným montfortských misionárov, celosvetovej náboženskej kongregácie, ktorú založil sv. Louis-Marie Grignion de Montfort. 

Podľa francúzskeho senátora Bruna Retailleaua zavraždený kňaz – Olivier Maire – bol odborníkom na mariánsku spiritualitu a veľmi sa zaujímal a staral o marginalizovaných ľudí, najmä bezdomovcov. „Veľmi mu ležali na srdci chudobní. Pôsobil aj na Haiti,“ dodal senátor.

Príspevky - podporte nás

Táto vražda zvýši tlak na prezidenta Emmanuela Macrona v súvislosti s jeho bezpečnostnou a imigračnou politikou, a to len osem mesiacov po prezidentských voľbách.

Na incident v pondelok popoludní reagovala líderka francúzskej krajnej pravice Marine Le Penová.

„Vo Francúzsku môžete byť nelegálnym migrantom, podpáliť katedrálu, nebyť vyhostený a potom spáchať ďalší trestný čin – zabiť kňaza,“ napísala na sociálnej sieti Twitter.

Zdroj: reuters.com; www.catholicnewsagency.com

Zdroj titulného obrázka: www.catholicnewsagency.com

Vo Francúzsku bol zavraždený kňaz O. Olivier Maire 1
Policajti sa pozerajú na dym v katedrále svätého Petra a svätého Pavla v meste Nantes na západe Francúzska 18. júla 2020. Foto: TASR/AP

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Ze to bol rwandský katolík, na tom až tak nezáleží. Bol psychicky chorý.
    My sme pri zdravom rozume počas Slov.statu vyzabijali 80000 židov. To je smutné.

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás