Zmysel utrpenia – Dominik Chmielewski

Prečo utrpenie existuje? Má utrpenie zmysel? Je utrpenie v živote kresťana niečím výnimočným? A môže byť pre kresťana utrpenie dokonca užitočné? Viete za čo niesol utrpenie Ján Pavol II.? O. Dominik Chmielewski nám v ďalšej vynikajúcej prednáške vysvetlí zmysel utrpenia a tiež to, ako utrpenie zvládať… 

Prednáška má viacero zaujímavých častí. Otec Dominik rozpráva o pápežovi Jánovi Pavlovi druhom a jeho utrpení. Vieme, že na tohto pápeža bol spáchaný atentát a lekári mu nedávali šance na prežitie, ale stal sa mu zázrak a keď si tento zázrak uvedomil, začal konať. Totižto atentát bol spáchaný 13. mája, na sviatok zjavenia Panny Márie vo Fatime. Bola to ponuka Márie, aby pápež zmenil ľudstvo. Mal niesť utrpenie za rodiny, ktoré žijú v 3. tisícročí, útok na rodiny a ich utláčanie. Neskôr Ján Pavol 2. napísal listy, v ktorých píše o tom, že skrz atentát pochopil, že cirkev musí byť vedená cez utrpenie a cez obety a rodiny sú veľmi ohrozené. 

podporte nás sdzr

Dominik Chmielewski tiež hovorí o utrpení Kristovom, snáď o najväčšom utrpení vôbec. Ježiš na kríži nepozeral na svoje nohy alebo ruky, ako veľmi trpí, ale uprene hľadel na svoju matku a učeníka. Preto nás otec Dominik vyzýva, aby sme vo svojich utrpeniach hľadeli na Máriu. Aby sme sa nesústredili na seba, ale aby náš zrak smeroval na ňu. 

Ježiš k utrpeniu nepozve všetkých, ale tým ktorých pozve, to potom aj vysvetlí… A nakoniec je utrpenie radostným zážitkom. Ak Ježišovi povieme vo svojom utrpení ÁNO, On sám prejde týmto utrpením s nami a budeme sa len diviť, že sme náš kríž zvládli tak ľahko. Pretože Ježiš osobne nesie toto utrpenie za nás. To je dôvod, prečo sa máme radovať v utrpení. Lebo do neho vstupuje samotný Kristus. 

Môžeme sa pýtať, prečo je vo svete toľko utrpenia. Prečo si nevieme dlhú dobu nájsť prácu, prečo máme choré deti, prečo toto, prečo tamto. Dominik Chmielewski to vysvetľuje na príklade svätého pátra Pia. Aj páter Pio sa podobne ako my pýtal otázky Ježiša a Ježiš mu odvetil, že keby ho nepribil na kríž, už dávno by od Ježiša odišiel. Utrpenie je niekedy tým posledným záchranným kolesom pre nás. Aby sme sa spamätali, aby sme niečo v našom živote zmenili, aby sme zostali pri Bohu. 

🙏Prosíme o finančnú podporu ▶októbrová nepretržitá 31 dňová modlitbová reťaz 1-31.10.2021 ▶▶▶▶KLIKNI TU: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/modlitba/ruzenec/ruzencove-retaze/podporte-ju-oktobrova-nepretrzita-31-dnova-modlitbova-retaz-1-31-10-2021/ ✅pomôžte nám ZDIEĽANÍM🙏 pomôžte nám šírením ĎAKUJEME – budujeme spoločné dielo🙏❤️🙏
Stav účtu viete kontrolovať na:https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK8109000000005182535788
Len spolu dokážeme tvoriť veľké diela – ĎAKUJEME VÁM❤️

Otec Dominik sa vo svojej prednáške zmienil o istej mystičke, ktorú poznal. Bolo to dievča, ktoré zomrelo v stave svätosti a videla Ježiša, ktorému sa zverila so všetkými ťažkosťami a prosila ho, aby jej toto utrpenie vzal. Ježiš sa na ňu zahľadel a odvetil jej, že keby poznala dôvod svojho utrpenia a akú slávu jej pripravuje v nebi, nikdy by ho o to nežiadala. Je to možno odpoveď na naše otázky ohľadom utrpenia. Možno nechápeme, ale podobne ako tejto mystičke, aj nám Ježiš pripravuje oslavu, obrovskú oslavu. 

Ježiš uzdraví koho chce, ale to neznamená, že tých ktorých neuzdravil neobdržali milosť uzdravenia. Neexistuje nikto kto nie je uzdravený, sú len ľudia, ktorí nie sú v stave prijať milosť uzdravenia, preto je potrebné sa modliť o uzdravenie duchové a emocionálne. Kristus neprišiel svet utrpenia zbaviť, ale dať mu zmysel. 

Dominik Chmielewski nám pripomína, že každý pravý kresťan bude mať hodinu kríža a bude trpieť, démoni ho budú pokúšať, ale Boh nám dá takým spôsobom pocítiť svoju prítomnosť, že nám budú stekať slzy a budeme šťastní. 

,,Veď naše terajšie ľahké súženie, prinesie nám nesmierne veľkú váhu večnej slávy.“

2 Kor 4,17

Celú prednášku Dominik Chmielewski – zmysel utrpenia si môžete pozrieť tu:

Aj toto vysielanie vzniklo vďaka Vaším pravidelným príspevkom, ak CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť TU: ▶: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/podporte-nas-2/
Ďakujeme za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás ❤

Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/novinky/

Podporte nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás