Technický riaditeľ CNN na tajnej nahrávke: Klimatická kríza bude ďalším covidom

Na Youtube kanáli nezávislých novinárov hovoriacich si Project Veritas sa objavila séria troch videí, na ktorých je zachytený Charlie Chester, technický riaditeľ americkej spravodajskej stanice Cable News Network, známejšej pod svojou (dnes už legendárnou) skratkou CNN.

Charlie sa pred novinárkou rozhovoril o praktikách stanice, zjavne si neuvedomujúc, že je tajne nahrávaný. Väčšina názorov, ktoré vyslovil, sú jeho osobné, no podopreté dlhoročnou skúsenosťou práce pre CNN. Sedení malo byť viacero, boli vždy v nejakej reštaurácii (pri jedle, či pri víne) a na niektorých záberoch sa mihne aj akási mladá žena predstavená ako Rachelle Hoffmanová, grafická producentka CNN. Project Veritas umiestnil na Youtube celkovo tri videá v rozsahu 5 až cca 10 minút.

Reportáž SkyNews Australia o afére :https://www.youtube.com/embed/d4R_p-qG0wQ?feature=oembed

Ako z  Charlieho slov jasne vyplýva, vôbec neverí v „objektívnu novinárčinu“ svojho zamestnávateľa a program CNN nazýva „propagandou“. Najdôležitejším faktorom pre pohlavárov stanice nie je pravda, ale sledovanosť. Stanica má však tiež vždy nejakú skrytú agendu, o ktorej nahlas nehovorí, ale za ktorou si cieľavedome ide a ktorú pretláča.

Trump & Biden

Najdôležitejšou udalosťou, mimo koronavírusu – o ktorom ešte bude reč – bola pre CNN (a všetky ostatné spravodajské kanály) voľba prezidenta USA v novembri 2020. CNN prezentuje samú seba ako nadstranícke médium, ktoré sa snaží poskytovať každému rovnaký priestor. Samozrejme, nikto tomu nikdy neveril, ale chýbal nejaký konkrétnejší dôkaz zainteresovanosti stanice do politickej kampane. Až doteraz.

Ako Charlie Chester na nahrávke hovorí: „Snažili sme sa dostať Trumpa preč (z úradu prezidenta) bez toho, aby sme to povedali (nahlas)… nebyť CNN, Trump by bol opäť zvolený.“ Charlie si je na sto percent istý, že Donald Trump prehral vlaňajšie voľby práve vďaka zásahom CNN. Podľa neho sa stanica snažila falošne vykresľovať zdravotný stav 45. prezidenta v takom svetle, aby vypadal neschopný pre post, ktorý zastával:

Dávali sme priestor mnohým ľuďom z medicínskeho prostredia, ktorí rozprávali príbehy – úplné špekulácie – aký nespôsobilý (Trump) je.

Tak, ako „podrážali nohy“ jednému kandidátovi, tak, naopak, vyzdvihovali toho druhého. Ako Charlie priznáva, Joe Biden pôsobí trochu senilne, ale stanica vyvinula veľké úsilie, aby ho vykreslila ako vitálneho človeka – každý jeden záber Joea Bidena bol selektívne vybraný a prednosť mali tie, na ktorých bol zachytený ako práve behá. Koktajúceho, či podriemkavajúceho Joea Bidena veru na CNN nemožno očakávať.

Zlaté bane

Covid? Bezkonkurenčný v ratingoch; preto máme na (pravej) strane obrazovky neustále počty mŕtvych“, nechal sa počuť technický riaditeľ pri otázke na koronavírus. Charlie pokračuje a hovorí, že všetci v spoločnosti chcú, aby boli tie čísla čo najvyššie. „Prečo dnes nie sú čísla dostatočne veľké?“ pýtajú sa údajne zamestnanci samých seba (či azda jeden druhého?), keď príde náhly pokles počtu mŕtvych a nakazených. Ako hovorí Charlie „lepšie by to bolo ukázalo (keby boli tie čísla väčšie)“.

To, čo je podľa Charlieho za vysokými číslami sledovanosti pri covide, je strach. „Strach vážne ťahá tie čísla (nahor)… strach je to, prečo vás majú ľudia zapnutých.“ Takže už vieme, prečo pri prepuknutí koronavírusu mali slovenské televízie denný dvojhodinový program venujúci sa covidu. Nebolo to kvôli zdraviu ľudí, či ich informovanosti; bolo to kvôli „ratingom“.

Ľudia sú už z covidu unavení, novou senzáciou bude klimatická kríza

V CNN však majú problém – ako Charlie uznáva, zdá sa, že sú ľudia už covidom unavení, čo sa zjavne odráža aj na dátach sledovanosti. Stanica je už ale pripravená aj na alternatívu za svoju „zlatú baňu“: „Už nám v kancelárii povedali, že akonáhle na to bude verejnosť pripravená, začneme sa zameriavať na klímu, globálne otepľovanie a tak… ďalšou vecou budú varovania pred zmenou klímy.

Myslíte si, že to bude strach z (zmeny) klímy?“ zaujímalo novinárku, ktorá celý rozhovor viedla (a tajne nahrávala). „Áno, strach predáva“, pritakáva Charlie. Novinárku ďalej zaujímalo, ako to bude vyzerať, na čo Charlie odvetil, že sa budú donekonečna premietať zábery roztápajúcich sa ľadovcov, či správy o globálnom otepľovaní a náhlych zmenách počasia, pričom sa bude vždy prízvukovať, aký negatívny dopad to bude mať na jednotlivcov a na krajinu, či ekonomiku.

Zanedlho už pandémia nebude vnímaná ako veľký problém, ale tá záležitosť s klímou sa bude pretriasať roky, takže to budú chvíľu dojiť… áno, klimatická kríza bude ďalšia pandémii podobná senzácia, z ktorej budú vytĺkať, čo to dá,“ – rozhovoril sa pracovník CNN.

Na záver dodáva: „Buďte pripravení, prichádza to… zmena klímy bude pre CNN ďalším covidom.

Kto v CNN určuje trendy?

Novinárku tiež zaujímalo, kto v CNN určuje všetky tieto trendy. Charlie uviedol, že to je Jeff Zucker, riaditeľ spoločnosti, spolu so svojím tímom poradcov. Sám Zucker má tendenciu všetko v CNN riadiť pevnou rukou. Charlie hovorí o bežnej praxi v televízii:

Viackrát sa stalo, že nám nadriadený povedal, aby sme tie čísla (chorých a mŕtvych na covid) stiahli. My sme ich stiahli a následne prišiel telefonát zhora – zvonil doslova červený telefón – aby sme tie čísla dali naspäť, pretože je to tá „najžiadanejšia vec, čo máme“. Volal nám sám riaditeľ, Zucker.“ Charlie tiež priznal, že na obrazovke chýbajú čísla už vyliečených, pretože to podľa vedenia nie je dosť desivé.

Charlie na jednom sedení hovorí, že nezaujaté spravodajstvo neexistuje. Ak chce niekto nezaujaté spravodajstvo, má si zapnúť nezávislých Youtube spravodajcov, ktorí vezmú kameru na plecia a idú točiť do ulíc. Veľké stanice sú však čisto propagandou. Platí tiež, že na obrazovky sa dostávajú len takí ľudia, u ktorých je už preukázané, že majú „ten správny názor“ a ešte aj tí sú novinármi vedení tak, aby povedali presne to, čo novinári (a televízia) chcú, aby povedali. „Je tu jasná snaha o manipuláciu ľudí“, rozpráva muž na videu.

Boli sme u Trumpa tí dobrí alebo zlí? – To záleží od uhla pohľadu, ktorým sa na to pozeráte.

U nás na Slovensku je tiež pozoruhodná nenávisť, s akou hryzú najmä červené denníky do katolíkov a katolíckej Cirkvi. Môže to byť, podobne ako hovorí aj Charlie Chester, celkom jednoznačný zámer, ktorý z nejakého dôvodu sledujú? A ak áno, prečo to robia, čo je ich konečným cieľom? A tá najdôležitejšia otázka znie: ako proti nim vlastne bojovať?

Zdroj titulného obrázka

Prevzaté z: https://www.christianitas.sk/technicky-riaditel-cnn-na-tajnej-nahravke-klimaticka-kriza-bude-dalsim-covidom/

Technický riaditeľ CNN na tajnej nahrávke: Klimatická kríza bude ďalším covidom 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

[simpay id="9867"]
[simpay id="9877"]
[simpay id="9880"]
[simpay id="9882"]
[simpay id="9893"]
[simpay id="9896"]

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás