Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 19. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok

▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

19. deň – Duchu Svätému odovzdám moje pocity – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pokoja a radosti,
ktorý posilňuješ moje srdce roztúžené,
vlievaš doň živý prameň Božej lásky
a činíš ho v boji neohrozené.
Boží Duch, najmilší hosť mojej duše,
túžim ti zostať verná,
túžim žiť vždy v tvojej prítomnosti,
tak v dňoch radosti,
ako aj v mukách utrpenia (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Jána

„Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal. Pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam. Ale ja vám nedávam, ako svet dáva. Nech sa vám srdce nevzrušuje a nestrachuje. Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam – a prídem k vám“ (Jn 14, 26-28a).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny

Ušľachtilá a jemná duša môže byť aj veľmi jednoduchá, ale jemnocitná. Taká duša vo všetkom hľadá Boha, všade ho nachádza, vie Boha nájsť aj v najskrytejších veciach. Všetko má pre ňu význam, všetko si veľmi váži, za všetko Bohu ďakuje, zo všetkého vie vyťažiť a všetku chválu prináša Bohu. Jemu dôveruje a nie je zmätená, keď príde čas skúšok. Vie, že Boh je vždy najlepším Otcom a na ľudskú mienku veľmi nedbá. Za najmenším vanutím Ducha Svätého ide verne, teší sa duchovnému Hosťovi a drží sa ho ako dieťa matky. Kde sa iné duše zastavujú a majú strach, ona prechádza bez strachu a ťažkostí (Den. 148).
Ježišu môj, večná Pravda, nebojím sa ničoho, žiadnej námahy, žiadneho utrpenia, len jedného sa bojím – uraziť teba. Ježišu môj, radšej by som nejestvovala, ako by som ťa mala zarmútiť (Den. 571).

Modlitba zasvätenia

Mária, nevesta Ducha Svätého, v tvojom pozemskom živote sa udialo veľa udalostí, v ktorých si sa mohla po ľudsky báť alebo znepokojovať. Hrozilo ti predsa ukameňovanie. Život tvojho dieťaťa bol od prvého okamihu ohrozený. Nepodľahla si však týmto obavám a pocitom. Ustavične si dôverovala Bohu. Spojená s Duchom Svätým, zachovala si si pokoj v srdci a statočne si čelila všetkým ťažkostiam a prekážkam. Mária, dnes ti odovzdávam všetky svoje pocity, najmä tie, ktoré vo mne vznikajú počas bolestiplných zážitkov: môj strach, úzkosť, smútok i hnev. Prosím ťa, Matka, zver ich Duchu Svätému. Nech ich premení v mojom srdci na postoj dôvery voči Bohu, nech ma posilní darom bázne voči Bohu, a vtedy sa budem obávať iba jednej veci: aby som nikdy nezapochyboval o jeho dobrote.


Zo Žalmu 118

V súžení som vzýval Pána a Pán ma vypočul a vyslobodil. Pán je so mnou, nuž nebojím sa; čože mi môže urobiť človek? Pán je so mnou a pomáha mi (Ž 118, 5-7a).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás