SVET potrebuje RYTIEROV a DÁMY NEPOŠKVRNENEJ

⚔️ „Pamätajte na to, že máme povinnosť mať dobrý vplyv na svoje okolie, povinnosť približovať duše k Nepoškvrnenej a ukazovať im, ako vyzerá rytier (dáma) Nepoškvrnenej v každodennom živote. Vieme, že bez Božej milosti nič nezmôžeme, preto sa často obráťme na Nepoškvrnenú, aby nám túto milosť vyprosila, aby sme sa stali skutočnými rytiermi (dámami).“ (sv. Maximilián Mária Kolbe)

👑 Svätý Maximilián ako malý chlapec často vyjadroval túžbu stať sa vojakom. V roku 1906 mal videnie Panny Márie, v ktorom mu ponúkla dve koruny: jedna koruna bola biela a predstavovala čistotu, druhá bola červená a znamenala mučeníctvo. Panna Mária sa ho spýtala, ktorú z nich si vyberá, a on vo svojej vojenskej horlivosti zvolal, že chce obidve. Od tej chvíle bola jeho oddanosť Márii ako oddanosť stredovekého rytiera svojej krásnej dáme. A tak pomohol znovu zaviesť mariánske rytierstvo spolu s modlitbou posvätného ruženca do sŕdc mnohých katolíkov.

📿 Tento veľký mariánsky svätec sa stal skutočným rytierom ruženca. Vedel, že rytier Nepoškvrnenej potrebuje ruženec ako duchovný meč a výslovne zdôrazňoval, že každý rytier a dáma Nepoškvrnenej (členovia Militia Immaculatae) ho majú používať s oddanosťou a horlivosťou, aby priviedol ľudí späť k svetlu evanjelia.

⚔️ Svet opäť potrebuje Rytierov a Dámy, ktorí sú ochotní bojovať modlitbou posvätného ruženca, pretože schopnosťou ruženca je premena sŕdc a taktiež prinášať Kristovu vládu, čo sa osvedčilo v priebehu histórie tým, že vyvolal nespočetné zázraky a víťazstvá.

⛪ Zachránil manželstvá, pomohol premeniť ľudí na svätých, prekonal islam, zvrhol diktátorov a je jednou z modlitieb Cirkvi, vďaka ktorej možno získať odpustky.

🌑 Sily temnoty v dnešnom svete ohrozujú samotné základy ľudskej civilizácie, ale nevyrovnajú sa sile ruženca. V histórii sa ukázalo, že ruženec prekonal všetky klamstvá.

⚔️ Rytieri a dámy Nepoškvrnenej aj vy všetci, ktorí čítate tieto slová… Modlite sa denne tretinu (päť desiatkov) ruženca, pretože ružencová krížová výprava je dnes veľmi potrebná, aby priniesla svetlo a Kristov pokoj do ľudských duší.

A PRETO VÁS UŽ TÚTO NEDEĽU POZÝVAME DO LEVOČE NA 107. VÝROČIE FATIMSKÝCH ZJAVENÍ NA VEĽKÚ MARIÁNSKU PROCESIU SPOJENÚ SO SV. OMŠOU, KTORÚ BUDE CELEBROVAŤ O. BISKUP KUBOŠ, PREMIÉROU DOKUMENTU A NOVEJ KNIHY O SV. MAXIMILIÁNOVI KOLBEM. SÚČASŤOU BUDE VÝSTAVA MARIÁNA KOLODZIEJA – SPOLUVÄZŇA M. KOLBEHO V OSVIENČIME. TEŠÍME SA NA VÁS.

SVET potrebuje RYTIEROV a DÁMY NEPOŠKVRNENEJ 1

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Pod ochranným plášťom Márie, 26 Apoštolov ruženca/ Donald H. Calloway – knihy si môžete zakúpiť na tomto odkaze:

https://www.zachej.sk/produkt/38191/pod-ochrannym-plastom-marie/ https://www.zachej.sk/produkt/40117/26-apostolov-ruzenca/

SVET potrebuje RYTIEROV a DÁMY NEPOŠKVRNENEJ 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás