Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu 28. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok


▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

Štvrtý týždeň – Odovzdám sa milosrdnej Matke

28. deň – Márii zverím moju prácu a povinnosti – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, ktorý skrz‐naskrz moju bytosť prenikáš,
svoj božský trojjediný život dávaš poznať mi
do svojej božskej podstaty ma vovádzaš,
a tak s tebou zjednotená, budem večne žiť (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Lukáša

Na tretí deň bola v Káne Galilejskej svadba. Bola tam aj Ježišova matka. Na svadbu pozvali aj Ježiša a jeho učeníkov. Keď sa minulo víno, povedala Ježišovi jeho matka: „Nemajú vína.“ Ježiš jej odpovedal: „Čo mňa a teba do toho, žena? Ešte neprišla moja hodina.“ Jeho matka povedala obsluhujúcim: „Urobte všetko, čo vám povie!“ Stálo tam šesť kamenných nádob na vodu, ktoré slúžili na očisťovanie, ako bolo zvykom u Židov, každá na dve až tri miery. Ježiš im povedal: „Naplňte nádoby vodou!“ A naplnili ich až po okraj. Potom im povedal: „Teraz načrite a zaneste starejšiemu!“ A oni zaniesli. Keď starejší ochutnal vodu premenenú na víno – on nevedel, skade je, ale obsluhujúci, čo načierali vodu, to vedeli –, zavolal si ženícha a vravel mu: „Každý človek podáva najprv dobré víno a horšie až potom, keď si hostia upili. Ty si zachoval dobré víno až doteraz.“ Toto urobil Ježiš v Káne Galilejskej ako prvé zo znamení a zjavil svoju slávu. A jeho učeníci uverili v neho (Jn 2, 1-11).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny

Najsvätejšia Matka mi hovorila, aby som všetky Božie požiadavky prijímala ako malé dieťa, bez akéhokoľvek skúmania, lebo to sa Bohu nepáči (Den. 529).
Tento mesiac sa budem cvičiť v tých troch čnostiach, ktoré mi odporučila Panna Mária: v pokore, čistote a láske k Bohu, a to tak, že budem prijímať s hlbokým podrobením sa Božej vôli všetko, čo mi zošle (Den. 1624).

Modlitba zasvätenia


Mária, moja milosrdná Matka. Vždy si bola a naďalej si prítomná medzi nami. Vieš, koľko starostí so sebou prináša bežný život. Vieš veľmi dobre, koľko námahy treba vynaložiť pri vykonávaní práce, rôznych povinností, ba i pri jednoduchých činnostiach, ktoré tvoria náš život. Dnes ti to všetko zverujem. Prosím ťa, aby si moju prácu očistila od sebectva a egocentrizmu a ponorila do Božieho milosrdenstva. Želám si, aby sa všetky moje činnosti, ktoré sú ako nosenie vody do veľkých džbánov, premenené Božou mocou a láskou, stali novým vínom, ktoré prinesie radosť mne aj mojim blízkym. Chcem ťa počúvať ako svoju najlepšiu Matku a tak, ako ma o to prosíš, urobiť všetko, čo mi povie Ježiš. Viem, že niekedy ma žiada o niečo, čo je pre mňa ťažké alebo po ľudsky nepochopiteľné, preto mi pomôž, Matka, verne a s láskou to urobiť. Aby som sa tak mohol tešiť zo zázrakov, ktoré chce Ježiš v mojom živote vykonať.


Sladká Panna Mária,
ty si môjho života vzorom,
ty si pre mňa zornička žiarivá,
v tebe celá toniem s úžasom
(Den. 1232).Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás