Nikdy nič neprevýši spojenie s Eucharistickým Kristom

⚪ Nikdy nič neprevýši modlitbu svätej omše, kde sa človek spája s Kristom. Táto účasť v sebe nesie takú silu, že aj slávny autor J. R. R. Tolkien raz v liste pre svojho syna napísal, že čas strávený s Najsvätejšou sviatosťou prináša duši romantiku a vernosť. Podobne aj ctihodný Fulton J. Sheen veľmi často verejne vyznával, že jeho prednášky, kázne a písanie poháňala sila, ktorá pochádza z každodennej svätej hodiny strávenej pred Najsvätejšou sviatosťou oltárnou. Jedna hodina denne pred Ježišom vo svätostánku nás nesmierne posilní a uschopní udržať plameň lásky žiarivo horieť.

⚪ Ak vám vaša práca a rodina neumožňuje zúčastniť sa na svätej omši každý deň alebo zotrvať pred Sviatosťou oltárnou až hodinu, verím, že takmer každý má možnosť zastaviť sa v katolíckom kostole a stráviť tam aspoň pár minút.

⚪ Ako sa len Ježišovi páči ten, kto ho pravidelne navštevuje a v duchu hovorí: „Ježišu, milujem ťa!“ Koniec koncov, v každom svätostánku sveta stelesňuje väzňa lásky a čaká na našu návštevu. To je to najmenej, čo môžeme urobiť, pretože láska pramení z vôle a Boh túži po tom, aby sme mu dokázali našu lásku prejavmi oddanosti.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Pod ochranným plášťom Márie/Donald H. Calloway – knihu si môžete zakúpiť tu: https://www.zachej.sk/produkt/38191/pod-ochrannym-plastom-marie/

FACEBOOK DLHODOBO BLOKUJE NÁŠ OBSAH A ŽIVÉ VYSIELANIA. NAŠE VYSIELANIA MÔŽETE AJ NAĎALEJ SLEDOVAŤ NA NAŠEJ STRÁNKE A YOUTUBE KANÁLI. PRIDAJTE SA TIEŽ DO NAŠEJ SKUPINY NA TELEGRAME AK CHCETE ZOSTAŤ PRAVIDELNE INFORMOVANÍ, ALEBO SA PRIHLÁSTE NA ODBER NOVINIEK EMAILOM.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás