Kardinál Müller vyzýva Rím, aby zakročil proti nemeckej cirkvi

Nemecký kardinál Gerhard Müller publikoval v pondelok 24. mája esej, v ktorej vyzýva Rím, aby zakročil proti nemeckej cirkvi, ktorá už celkom otvorene popiera základné katolícke učenia, hlavne v oblasti sexuality. Kardinál Müller, ktorý je emeritným prefektom Kongregácie pre doktríny viery, napísal svoju esej Blessing and Blasphemy (Požehnania a rúhania) pre portál First Things.

Kvôli pravde Evanjelia a jednote Cirkvi“, píše kardinál, „nesmie Rím pozerať v tichosti (na to, čo sa deje v Nemecku), dúfajúc, že veci napokon nedopadnú príliš zle, alebo že Nemci môžu byť spacifikovaní taktickými ťahmi a malými ústupkami. Potrebujeme jasné stanovisko o (katolíckych) princípoch…“

Kardinál tiež prízvukuje, že ak Vatikán nevydá jasné stanovisko, hrozí, že sa po 500 rokoch pádu rozpadnú zvyšky katolíckej Cirkvi v Nemecku úplne. Pokračuje: „(Je) pápežovou smrteľnou povinnosťou, uloženou mu Kristom, strážiť jednotu univerzálnej cirkvi v zjavenej pravde.

Žehnanie homosexuálnych párov, na ktoré sa nemeckí kňazi od mája podujali, pokladá kardinál za „heretické popretie katolíckej viery v sviatosť manželstva a popretie antropologickej pravdy, že rozdiel medzi mužom a ženou vyjadruje Božiu vôľu v Jeho stvorenstve.“ Ďalej v eseji nazýva tieto „požehnávania“ za pseudo-požehnania a prízvukuje, že je to vlastne pokus spochybňovať Petrovský primát a dokonca samotnú Božiu autoritu.

podporte nás

Kardinál Müller – do katolíckeho učenia pridáva nemecký episkopát okultné gnostické učenia – návrat k pohanstvu

Kardinál dokonca otvorene obviňuje nemecký episkopát z toho, že do číreho katolíckeho učenia pridáva okultné gnostické učenia: „tvrdia, že majú tajné exegetické znalosti“, sťažuje sa, pričom táto „tajná pravda“ im „dovoľuje“ interpretovať Písmo sväté, že je to v úplnom rozpore s tradičným katolíckym učením a samotným duchom Evanjelia.

Za „požehnávaním homosexuálov“ nevidí kardinál Müller „lásku k blížnemu“, ale, možno trochu prekvapujúco, „návrat k pohanstvu“. V záverečných riadkoch svojej naliehavej eseje píše:

Táto falošná dichotómia ženie kresťanského ducha smerom k novopohanstvu, ktoré je však skryte maskované pod kresťanským liturgickým odevom… To, čo je v tejto teológii –, ktorá sa vracia k pohanstvu – je to, že sa človek aj naďalej označuje za katolíka, akoby mohol zavrhnúť Božie slovo v Písme svätom a apoštolskú Tradíciu… Dnes sa nám predkladá, že znižovanie emisií CO2 je dôležitejšie ako vyhýbanie sa smrteľným hriechom, ktoré nás navždy oddeľujú od Boha.

Kardinál Müller dlhodobo dokazuje, že je jedným z posledných hlasov zdravého rozumu v celom Nemecku. Táto jeho posledná esej to len potvrdzuje.

MG

Zdroj: ncregister.com, titulný obrázok – catholicrecruitment.co.uk

Prevzaté z: https://www.christianitas.sk/kardinal-muller-vyzyva-rim-aby-zakrocil-proti-nemeckej-cirkvi/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

[simpay id="9867"]
[simpay id="9877"]
[simpay id="9880"]
[simpay id="9882"]
[simpay id="9893"]
[simpay id="9896"]

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás