Zázračný príbeh o mníchovi, ktorého zachránil svätý Jozef

Svätý Jozef je známy ako  ochranca a mnohí po stáročia vzývali jeho príhovor v čase núdze. Jeden taký príbeh je uvedený v knihe z 19. storočia Oddanosť svätému Jozefovi. Autor vysvetľuje, ako španielsky mních mieril späť do kláštora a hrozila mu smrť.

Mních z kláštora Montserrat v Španielsku bol veľmi oddaný svätému Jozefovi a najmä tajomstvu jeho cesty do Egypta s Ježišom a Jeho svätou Matkou. Keď sa jedného dňa dosť neskoro večer vrátil do svojho kláštora, stratil cestu medzi horami. 

Nočné putovanie ale hrozilo nebezpečenstvom, že sa stane korisťou buď divej zvery, alebo zbojníkov, ktorí zamorili tie osamelé miesta. Vo svojej obave sa odporúčal svätému Jozefovi, keď zrazu stretol vážneho starca, ktorý viedol osla, na ktorom bola žena, držiaca v náručí dieťa.

Mních sa spýtal starého muža, ako sa môže dostať späť do kláštora. „Ak pôjdeš za mnou,“ odpovedal cudzinec, „hoci je noc temná a cesta ťažká, ukážem ti to, lebo to tu dokonale poznám.“

Podivný starý muž spolu so svojím oslom a ženou na ňom, ktorá držala svoje dieťa, odviedli mnícha späť do kláštora a potom okamžite „ zmizli “.

Mních si bol celkom istý, že to bol svätý Jozef, ktorý ho v spoločnosti Ježiša a Márie vyslobodil z jeho nebezpečnej pozície. Ich sväté slová zostali tak hlboko vryté do jeho srdca, že si zachoval ich sladkú vôňu až do svojej smrti.

Bez ohľadu na pravdivosť tohto príbehu nezabúdajme, že svätý Jozef je mocným príhovorcom a môže nám pomôcť v našej núdzi.

ZDROJ: https://sv-jozef.blogspot.com/2022/02/zazracny-pribeh-o-mnichovi-ktoreho.html

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás