Európska komisia sa snaží narušiť inštitút manželstva, rodiny a suverenitu členských štátov EÚ

Európska komisia nedávno zverejnila predbežné usmernenia k návrhu „nariadenia o uznávaní rodičovstva medzi členskými štátmi“. Ak bude schválené, stane sa záväzným pre všetky členské štáty Európskej únie. Podľa tohto nariadenia by sme boli nútení uznať adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Slovenský dohovor za rodinu sa pripája k podpore tejto petície.

Nadácia Slovakia Christiana podporila aktivity partnerskej poľskej organizácie Ordo Iuris, ktorá dôrazne protestuje voči aktivitám Európskej komisie, pokúšajúcej sa narušiť inštitút manželstva, rodiny a suverenitu členských štátov EU.

Počas minuloročného rokovania „Stratégie pre rovnosť LGBT osôb EÚ“ sa Ursula von der Leyenová vyjadrila, že jej cieľom je prinútiť členské štáty EÚ, aby uznávali rodinné vzťahy v EÚ. Predsedkyňa Európskej komisie vtedy priamo uviedla, že „pokiaľ ste rodičom v jednej krajine, ste rodičom v každej krajine“.

Tento prístup fakticky vedie k uznaniu osvojenia dieťaťa dvoma otcami alebo dvoma matkami, ktoré už bolo v niektorých členských štátoch zavedené, v iných štátoch EÚ však zatiaľ takéto uznanie nie je akceptované.

Eurobyrokratov dráždi skutočnosť, že ešte stále mnoho európskych krajín definuje manželstvo ako zväzok muža a ženy a dosiaľ väčšina členských štátov EÚ vyslovene zakazuje adopciu detí homosexuálnymi pármi. Eurobyrokrati svojimi nátlakovými aktivitami obmedzujú platné medzinárodné právo, vrátane Všeobecnej deklarácie ľudských práv a Medzinárodného paktu občianskych a politických práv.

Spoločne s partnerskou organizáciou Ordo Iuris podporujeme podpisovú akciu, v ktorej vyjadrujeme nesúhlas s aktivitami Európskej komisie. Záujemcovia môžu túto petíciu podpísať tu: https://stopnarzucaniuhomoadopcji.pl/

Výzvu premiérovi SR Eduardovi Hegerovi môžete podpísať tu:

https://reaguj.sk/europska-unia-chce-nanutit-clenskym-statom-homoadopcie—povedzme-nie-,99,k.html

BK

Zdroj: christianitas.sk, OrdoIuris.pl a reaguj.sk

podporte nas prispevky

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás