Zázrak v Hirošime – ruženec silnejší než atómová bomba

Písal sa rok 1945, keď Spojené štáty počas 2. svetovej vojny použili atómové zbrane – 6. augusta v Hirošime a 9. augusta v Nagasaki. Počas výbuchu v Hirošime bolo okamžite mŕtvych viac ako 78 000 ľudí. Skupina jezuitov bola len 1 kilometer od epicentra výbuchu zázračne uchránená pred explóziou v Hirošime vďaka modlitbám, najmä modlitbe ruženca. Podobný scenár sa o tri dni zopakoval aj v Nagasaki, u františkánov. Aj tu sa ukazujú ako pravdivé slová Panny Márie – „ruženec je mocnejšia zbraň než atómová bomba.“

Šiesteho augusta 1945 boli ôsmi otcovia jezuiti na fare pri kostole Nanebovzatia Panny Márie v Hirošime. Akurát sa skončila omša a chceli sa naraňajkovať. Avšak ich pozornosť zrazu upútal záblesk svetla.  Nasledoval ďalší výbuch, hrôzostrašnejší. Burácanie naplnilo vzduch.

„Bol to jeden z najdesivejších zážitkov,“ vyjadrili sa. Misionári žili celé tri dni v pekle ohňa a dymu. V ich okolí okrem fary neostalo nič. Všetky budovy boli zrovnané so zemou. Osemdesiattisíc ľudí v sekunde zomrelo. Uprostred spálených tiel, kostier a všetkou tou škodou, len osem blokov od miesta dopadu bomby (presne 1 kilometer), zostala zázračne nepoškodená dvojposchodová fara. Budova nevykazovala žiadne zjavné poškodenia, ani okná dokonca neboli rozbité. Keď prípad vyšetrovali, zistilo sa, že budovu obývali ôsmi nemeckí kňazi – jezuiti, ktorí boli všetci úplne v poriadku, utŕžili len niekoľko drobných zranení. Rátali ale s vážnymi zdravotnými následkami. Veď v nasledujúcich rokoch zomrelo odhadom ďalších 130 000 ľudí kvôli ožiareniu. Ani jednému z jezuitov sa nič nestalo, nemali žiadne následky a žili normálnym životom. Misionár Hubert Fischer, ktorý mal v čase explózie tridsať rokov, to okomentoval takto: „Vedci nerozumejú všetkému.“ Dožil sa ešte ďalších 33 rokov v dobrom zdraví. Celý svoj život rozprával o tomto zázraku. Otca Shiffera dôkladne preskúmali viac než dve stovky vedcov, no nedokázali si vysvetliť, ako on a jeho spoločníci dokázali prežiť atómový výbuch. Shiffer však pripisoval zázrak ochrane Panny Márie. Hovorí: “Bol som uprostred atómového výbuchu a som tu stále živý a v poriadku. Nič sa mi nestalo.” Takisto niekoľko stoviek odborníkov a vyšetrovateľov pokračovali v štúdiu a skúmaní vedeckých dôvodov, prečo výbuch nepoškodil farskú budovu. Otec Shiffer vždy poznamenal: “Veríme, že sme prežili, pretože sme žili posolstvo Fatimy. V tomto dome sme žili a modlili sa ruženec každý deň.”

Zázrak v Hirošime - ruženec silnejší než atómová bomba 1
Otec Hubert F. Schiffer, S.J. s ko – pilotom lietadla, ktoré zhodilo bombu na Hirošimu. Zdroj: https://www.wikiwand.com/en/Hubert_Schiffer

Ruženec – mocná zbraň všetkých, ktorí sa ho modlia každý deň

A vskutku, Panna Mária pastierikom sľúbila, že ruženec bude mocnou zbraňou všetkým, čo sa ho budú modliť každý deň. Presne tak, podľa posolstva z Fatimy, konali aj títo bratia. Povedali o tom aj nedôverčivým vedcom. Misionári umreli až po mnohých rokoch. Človek môže v dôsledku dlhodobej radiácie prísť o sluch či zrak alebo trpieť istými chorobami, no ani jedného nič z toho nepostihlo.

“Neexistujú fyzikálne zákony, ktoré by vysvetľovali, prečo otcovia jezuiti zostali nedotknutí pri takom výbuchu, aký nastal v Hirošime.“ To, čo sa stalo týmto jezuitom v Hirošime, vyvracia z vedeckého hľadiska celé ľudské chápanie fyzikálnych zákonov. Musíme dospieť k záveru, že to museli byť iné (vonkajšie) sily, ktorých sila a schopnosť pretransformovať ničivú energiu a hmotu, je nad súčasné chápanie.”

Fatimský zázrak, ktorý sa odohral v Hirošime, je dobre známy a dobre zdokumentovaný a od vojny bol publikovaný v rôznych časopisoch a na rôznych webstránkach. Napriek tomu doteraz nikto nikdy nebol schopný ponúknuť žiadne vedecké vysvetlenie tohto javu.

Tento scenár sa o tri dni zopakoval v kláštore zvanom Záhrada Nepoškvrnenej, ktorý v Nagasaki založil františkán Maximilián Kolbe (1894 – 1941). Aj na toto mesto dopadla atómová bomba, no kláštoru ani bratom, ktorí v ňom boli, sa nestalo nič. Taktiež sa dennodenne modlili ruženec.

Použité zdroje:

  • https://www.slovoplus.sk/ruzenec-mocnejsi-ako-atomova-bomba/
  • aleteia.org
  • https://www.verim.sk/zazraky-modlitby-svateho-ruzenca-atomovy-vybuch-v-hirosime/
  • https://www.lifenews.sk/27392/ruzenec-je-mocnejsi-nez-atomova-bomb

Zdroj obrázka: https://aleteia.org/2019/08/21/the-two-churches-that-survived-the-atomic-bombs-in-hiroshima-and-nagasaki/

O sile modlitby ruženca si môžete prečítať aj v nasledujúcich článkoch:

podporte nas - prispevky

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás