Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 15. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok


▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

15. deň – Duchu Svätému odovzdám môj rozum – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pokoja a radosti,
ktorý posilňuješ moje srdce roztúžené,
vlievaš doň živý prameň Božej lásky
a činíš ho v boji neohrozené.
Boží Duch, najmilší hosť mojej duše,
túžim ti zostať verná,
túžim žiť vždy v tvojej prítomnosti,
tak v dňoch radosti,
ako aj v mukách utrpenia (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Lukáša

V tej hodine zaplesal v Duchu Svätom a povedal: „Zvelebujem ťa, Otče, Pán neba i zeme, že si tieto veci skryl pred múdrymi a rozumnými a zjavil si ich maličkým. Áno, Otče, tebe sa tak páčilo. Môj Otec mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba Otec, ani kto je Otec, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť“ (Lk 10, 21-22).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny

Vo vnútornom živote nad ničím nemudrujem ani nerozoberám, akými cestami ma Boží Duch vedie. Stačí mi, keď viem, že som milovaná a milujem. Čistá láska mi dáva poznať Boha a pochopiť mnohé tajomstvá (Den. 293).
Ježišu môj, daj mi múdrosť, daj mi ušľachtilý rozum, osvietený tvojím svetlom len preto, aby som ťa, Pane, lepšie poznala, lebo čím lepšie ťa poznám, tým vrúcnejšie ťa budem milovať, moja jediná Láska. V tebe tonie moja duša, v tebe sa rozplýva moje srdce. Neviem milovať
polovičato, ale celou silou svojej duše a celým ohňom svojho srdca. Sám si, Pane, rozpálil moju lásku k tebe, v tebe utonulo moje srdce naveky (Den. 1030).

Modlitba zasvätenia

Mária, nevesta Ducha Svätého, najpokornejšia zo všetkých ľudí, ty si vždy žila v pravde pred Bohom. Vedela si, že si obyčajná žena z izraelského ľudu, ale dokázala si prijať aj skutočnosť, že si sa zapáčila Bohu a stala si sa jeho milovanou.
Vo svojej poníženosti si poznala a zakúsila, aký je tvoj Boh, a preto si ospievala jeho milosrdenstvo, ktoré z pokolenia na pokolenie zachováva pre pokorných ľudí. Mária, tebe zverujem dnes môj rozum, ktorý bez svetla viery nie je schopný poznať Boha. Prosím ťa, Matka, aby Duch Svätý vo mne obnovil dar rozumu a uschopnil ma poznávať milujúcu prítomnosť Boha v mojom živote. Aby som vďaka jeho prítomnosti poznával, kým som ja v jeho očiach. Matka, vypros mi tú milosť, aby som poznal Boha a tak si ho zamiloval, ako si on zamiloval mňa.


Zo Žalmu 86

Nakloň, Pane, svoj sluch a vyslyš ma, lebo som biedny a chudobný. Ochraňuj ma, lebo som ti oddaný; zachráň, Bože, svojho sluhu, ktorý dúfa v teba (Ž 86, 1b-2a).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás