Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 16. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok

▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

16. deň – Duchu Svätému odovzdám moje myšlienky – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pokoja a radosti,
ktorý posilňuješ moje srdce roztúžené,
vlievaš doň živý prameň Božej lásky
a činíš ho v boji neohrozené.
Boží Duch, najmilší hosť mojej duše,
túžim ti zostať verná,
túžim žiť vždy v tvojej prítomnosti,
tak v dňoch radosti,
ako aj v mukách utrpenia (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Jána

„Ak ma milujete, budete zachovávať moje prikázania. A ja poprosím Otca a on vám dá iného Tešiteľa, aby zostal s vami naveky – Ducha pravdy, ktorého svet nemôže prijať, lebo ho nevidí, ani nepozná. Vy ho poznáte, veď ostáva u vás a bude vo vás“ (Jn 14, 15-17).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny

Láska vyháňa z duše strach. Odkedy milujem Boha celou svojou bytosťou, celou silou svojho srdca, ustúpil strach. Hoci by mi už neviem ako hovorili o jeho spravodlivosti, vôbec sa ho nebojím. Poznala som ho dobre. Boh je láska a jeho Duch je pokoj. Teraz vidím, že moje skutky, ktoré vyplynuli z lásky, sú dokonalejšie ako skutky, ktoré som vykonala zo strachu. Dôverujem Bohu a nebojím sa ničoho. Odovzdala som sa do jeho svätej vôle. Nech robí so mnou, čo chce, ja ho i tak budem milovať (Den. 589).
Viem, že ty na mňa zvlášť hľadíš, Pane. Neskúmam ustrašene tvoje plány, ktoré máš so mnou, mojou úlohou je prijímať z tvojej ruky všetko. Ničoho sa nebojím, hoci vyčíňa búrka a okolo mňa udierajú strašné blesky. Cítim, že som vtedy celkom sama, ale moje srdce ťa cíti a moja dôvera sa zosilňuje. Vidím celú tvoju všemohúcnosť, ktorá ma udržuje. S tebou, Ježišu, kráčam životom cez dúhy aj cez búrky, s radostným plesaním, pospevujúc si pieseň o tvojom milosrdenstve (Den. 761).

Modlitba zasvätenia

Mária, nevesta Ducha Svätého, prostredníctvom teba chcem dnes zveriť Duchu Svätému všetky moje myšlienky, najmä tie, ktoré vo mne vyvolávajú úzkosť a strach. Chcem, aby Duch Svätý vzal moju ľudskú logiku, ktorá je logikou tohto sveta, a uviedol ma do svojej božskej logiky. Nechcem počúvať falošných prorokov a podliehať pokušeniu beznádeje a zúfalstva. Chcem počúvať iba Boha, ktorý jediný pozná moju budúcnosť a chce pre mňa skutočné dobro, šťastie a život. Prosím ťa, Matka, vypros mi dar múdrosti, ktorý mi aj napriek búrkam a neistotám pomôže vidieť a hodnotiť realitu z perspektívy Boha, čiže tak, ako ju vidí Boh.


Zo Žalmu 86

Niet podobného tebe medzi bohmi, Pane, a nič sa nevyrovná tvojim dielam. Všetky národy, ktoré si stvoril, prídu k tebe a budú sa ti klaňať, Pane, a tvoje meno oslavovať. Lebo si veľký a robíš zázraky, iba ty si Boh (Ž 86, 8-10).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás