Branislav Škripek: Opäť raz Istanbulský dohovor v EP…

Branislav Škripek: OPÄŤ RAZ ISTANBULSKÝ DOHOVOR V EP…
Hoci EÚ, napriek nášmu nesúhlasu, k zavádzajúcemu Istanbulskému dohovoru pristúpila, žiaľ neprestáva ani tlak na všetky členské štáty, aby ho ratifikovali. Preto som opäť jasne vyjadril svoj postoj…viac vo videu
https://www.facebook.com/branislav.skripek/videos/204664803745751/

V stredu vo videu na Facebooku uviedol, že o kontroverznom dohovore sa opäť hovorilo v pléne EP, pričom na uzavretom rokovaní mnohí poprední predstavitelia EP a EK zdôrazňovali nutnosť prijatia dokumentu. “Zosmiešňovali sa návrhy a názory štátov a odborníkov, ktorí odmietajú ratifikáciu tohto dohovoru,” dodal.

Podľa Škripeka stále prebieha odborná diskusia na právnej úrovni ohľadom vysvetlenia a ustanovenia pojmu gender a tvorcovia dokumentu pracujú s námietkami, tak aby sa našiel spoločný prienik a aby bolo možné dokument schváliť kvalifikovanou väčšinou.

“Stále je tu však viditeľná snaha vytvoriť nátlak na štáty. Napríklad kontrolný mechanizmus, resp. komisia, ktorá má kontrolovať dodržiavanie spolupracuje s 25 mimovládkami z celej EÚ, ktoré majú vypracovať materiály. ktoré budú vysvetľovať a odstraňovať, v čom je Istanbuslký dohovor zlý, a zároveň budú šíriť pozitívne posolstvo, aký je dobrý,” uviedol Škripek s tým, že sa informoval, či sú medzi týmito mimovládkami aj také, ktoré nesúhlasia s dohovorom.

Inštitúcie podľa nehu chcú presadzovať jediný spôsob riešenia a to ratifikovať Istanbulský dohovor a vytvárajú tak nátlak voči zvrchovaným štátom. Škripek dodal, že napríklad bulharská vláda k tomuto dokumentu vyhlásila, že nemôže byť prijatý, nakoľko je v rozpore s tamojšou ústavou.

Jeho nekonzistentnosť v presadzovaní hodnôt sa tiež prejavila v otázke zákazu potratov, kedy sa skôr prikláňal k názoru, že ich zakázať netreba, lebo zákazom “nič nevyriešime”, no v otázkach životného prostredia hlasoval v EP za prísny zákaz predaja istého typu kosačiek, ktoré sú u nás často používané, pre zvýšenú ochranu životného prostredia.
www.hlavnespravy.sk/evanjelizator-skripek-vyzyva-zbrojit-proti-rusku-zvysit-sankcie/1594044

 

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás