Zavádzať právo na potrat je mylné, varujú biskupi EÚ

Vatikán 8. februára(RV) Komisia biskupských konferencií Európskej únie (COMECE) na čele s kardinálom Jeanom-Claudom Hollerichom SJ vyjadrila hlboké znepokojenie nad návrhom francúzskeho prezidenta Macrona vložiť do Charty základných práv Európskej únie „právo na potrat“. „Starostlivosť o ženy v tehotenstve má byť povinnosťou našich spoločností“, zdôrazňujú biskupi.

Uvedomujúc si zložitú situáciu, v ktorej sa ocitajú matky v núdzi uvažujúc o potrate, európski biskupi v dnes vydanom vyhlásení zdôrazňujú, že je potrebné poskytnúť im pomoc a podporu. Ako uvádzajú, starostlivosť o tieto ženy je súčasťou služby Cirkvia „musí byť aj povinnosťou našich spoločností.“ Vo vyhlásení COMECE ďalej čítame:

„V európskom ani medzinárodnom práve nie je uznané právo na potrat. Pokus o zmenu tejto skutočnosti je nielen v rozpore so základnými európskymi presvedčeniami a hodnotami, ale bol by to nespravodlivý zákon, ktorý by nemal etický základ a bol by predurčený na to, aby bol príčinou večných konfliktov medzi občanmi EÚ.“

Návrh prezidenta Emmanuela Macrona zaviesť „právo na potrat“ ako „vdýchnutie nového života do našich základných práv“, ktorý vo svojom prejave 19. januára 2022 adresoval Európskemu parlamentu, je čosi celkom mylné, varuje COMECE. Európska integrácia by mala vždy „podporovať a presadzovať rešpektovanie rôznych identít a vyhýbať sa ideologickému vnucovaniu“, uzatvárajú biskupi.

Prevzaté z: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220208027

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

[simpay id="9867"]
[simpay id="9877"]
[simpay id="9880"]
[simpay id="9882"]
[simpay id="9893"]
[simpay id="9896"]

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás