Rady sv. Charbela rodinám – ako uchrániť naše rodiny v dnešných časoch?

rodina charbel sdzr

„Posledný boj medzi Pánom a kráľovstvom Satana bude o manželstvo a rodinu…“ (sr. Lucia z Fatimy)

Dnešný deň 15. mája, slávime vo svete medzinárodný deň rodiny. Rodina, je základnou bunkou spoločnosti. Chráňme ju predovšetkým duchovnými zbraňami. Je niečo dôležitejšie ako rodina na tomto svete? Azda len, večný život v nebi! Milujme sa navzájom, odpúšťajme si a zabúdajme. Neotvárajme staré rany. Vydávajme svedectvo našich životov a povzbudzujme mladú generáciu ku sviatostnému manželstvu. Ak je Boh v našich životoch na prvom mieste, všetko ostatné je na správnom mieste. Hľadajte najprv Boha a všetko ostatné sa Vám pridá.

V dnešných časoch a dňoch je očividné, že diabol robí všetko preto aby rodinu zničil. Presne tak ako to predpovedala sestra Lucia z Fatimy. V skutočnosti však nebola jediná. Mnoho svätých vedelo, že rodina je základná bunka ľudskej spoločnosti a že práve rodina je kľúčová v spáse každého jednotlivca. Práve preto ju diabol chce zničiť. No ako uchrániť naše rodiny? Zamyslenie k tejto téme napísal v pastierskom liste Mons. František Rábeka (ordinár ozbrojených síl SR):

„Ak sa chcela Svätá rodina zachrániť, musela utiecť z dosahu Herodesovej moci. Kam môže utiecť dnešná rodina pred týmito ohrozeniami? V globalizovanom svete neexistuje žiadne zahraničie, kde by nás tieto vplyvy nezasiahli. Nepomôže asi nič iné ako vybudovanie si obranných mechanizmov a vlastným sebaovládaním musíme dokázať ignorovať zlé mediálne vplyvy, správnym poradím hodnôt musíme uprednostniť hodnoty zdravého rodinného života pred zvodnými ponukami hmotného blahobytu a užívania, ktoré nám ponúkajú za cenu obetovania našich záväzkov voči rodine.“ (7. pastiersky list ordinára Ozbrojených síl SR Mons. Františka Rábeka)

podporte nás sdzr

Sv. Charbel o rodine

Svätý Charbel – slávny maronitský svätec veril, že Satan má výrazný príklon k ničeniu rodiny.

Charbel bol pokorným maronitským pustovníkom, ktorý zomrel v roku 1898 a odvtedy sa stal známym pre nespočetné množstvo zázrakov pripisovaných jeho príhovoru. Bol to svätý kňaz, ktorý bol úzko spojený s Ježišom na zemi a vlastnil dar bohatej múdrosti, ktorá bola výsledkom hlbokej modlitby.
Vo svojich spisoch, z ktorých niektoré nájdete v knihe Láska je Žiarivé svetlo: Život a slová svätého Charbela, píše o rodine a jej najväčšom nepriateľovi, diablovi. Vysvetľuje, že diabol vždy sústredil všetku svoju energiu na zničenie rodiny, pretože práve rodina tak úzko odráža Boží obraz.

Rodina je základom Pánovho plánu; a všetky diablove sily sústreďujú všetko svoje zlo na zničenie rodiny, pretože vedia, že zničením rodiny sa otriasú základy Božieho plánu. Vojna zla proti Pánovi je satanovou vojnou proti rodine a vojna zla proti rodine je jadrom jeho vojny proti Pánovi. Pretože rodina je obrazom Boha, od začiatku stvorenia tohto vesmíru sa Zlý zameriava na zničenie rodiny, základ Božieho plánu.
Človek nemusí hľadieť ďaleko, aby videl dôkazy o satanovom pláne v našom svete, pretože rodina je čoraz viac rozdeľovaná.

Charbel potom rodinám poskytol rady, ako sa môžu chrániť pred útokmi nepriateľa.

Rady sv. Charbela ako uchrániť naše rodiny

Chráňte svoje rodiny a držte ich ďaleko od plánov zlého prostredníctvom prítomnosti Boha v nich. Chráňte ich a udržiavajte ich modlitbou a dialógom, vzájomným porozumením a odpustením, čestnosťou a vernosťou, a čo je najdôležitejšie, počúvaním. Počúvajte jeden druhého svojimi ušami, očami, srdciami, ústami i dlaňami a udržujte hluk sveta mimo svojich domovov, pretože je to ako búrlivé búrky a prudké vlny; akonáhle hluk vstúpi do domu, zmetie všetko a rozptýli každého. Zachovajte teplo rodiny.

Je zaujímavé poznamenať, ako Sv. Charbel zdôrazňuje potrebu „neprestajne udržiavať  hluk sveta mimo svojich domovov“. Charbel, žijúci v druhej polovici 19. storočia, by si nikdy nevedel predstaviť, aký hluk napadol rodiny za posledných 50 alebo 60 rokov a aké ťažké je dosiahnuť ticho. Napriek tomu, podľa jeho slov, sa zdá, že predvídal veľmi presne ako bude rodina hlboko zranená touto inváziou hluku.

Charbel má veľa múdrosti, aby nás učil, ak sme ochotní počúvať slová tohto pokorného mnícha. Ak sa snažíme chrániť naše domovy pred vplyvom diabla, snažme sa vytvoriť kultúru počúvania, snahy o zníženie hluku v našich domovoch, udržiavanie dialógu, porozumenia a odpustenia.

Posledný boj bude o rodiny

A tak nech nám Svätá rodina vyprosuje hojné milosti, aby sme dokázali uchrániť naše rodiny v dnešných časoch. Aby sme mali silu a odvahu zriecť sa toho čo ponúka tento svet, usporiadať si správne priority, uvedomiť si, že naše manželstvo, či rodina je po Bohu to najdôležitejšie čo máme. Aby sme pochopili, že prišla doba, kedy musíme vedome a za každú cenu chrániť naše manželstvá a rodiny a bojovať za nich modlitbou či pôstom a tiež tým, že nebudeme robiť kompromisy s týmto svetom.

Autor Natália Senderáková

Zdroje:

Predvídavé slová sv. Charbela o útokoch diabla na rodinu – Modlitba.sk

Kam môže odísť dnešná rodina? – Modlitba.sk

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH: V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Rady sv. Charbela rodinám - ako uchrániť naše rodiny v dnešných časoch? 1
Rady sv. Charbela rodinám - ako uchrániť naše rodiny v dnešných časoch? 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Rady sv. Charbela rodinám - ako uchrániť naše rodiny v dnešných časoch? 3

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás