Maďari si zmenili ústavu: Pohlavie je určené pri narodení, otec dieťaťa je muž a matka žena

orban

??Ak nám chcete pomôcť a podporiť nás jednorázovým finančným príspevkom môžete tak urobiť tu ▶️: podporte nás Ďakujeme? za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás??❤

Maďarský parlament prijal 9. dodatok ústavy, ktorý ustanovuje, že matkou dieťaťa je žena a otcom muž. Za prijatie dodatku, ktorý sa okrem iného venuje napríklad aj verejným financiám, hlasovalo 134 poslancov, 45 bolo proti a päť sa zdržalo hlasovania. Opozičná Demokratická koalícia sa na protest na hlasovaní nezúčastnila. Informuje o tom spravodajský portál 444.hu.

Dodatok, ktorý parlamentu predložila ministerka spravodlivosti Judit Varga, sa venuje otázke manželstva, rodičovstva i výchovy dieťaťa. “Maďarsko chráni inštitúciu manželstva ako partnerského spolužitia medzi mužom a ženou, na základe dobrovoľnosti, a rodiny ako základu pre prežitie národa. Základom rodinného vzťahu je manželstvo a vzťah rodič – dieťa. Matka je žena, otec je muž,” uvádza sa v dokumente.

Ten tiež stanovuje, že každé dieťa má právo na ochranu a starostlivosť, ktoré sú dôležité pre jeho “fyzický, psychický a morálny vývoj”. V dodatku sa tiež uvádza, že “Maďarsko chráni právo detí na vlastnú identitu podľa pohlavia pri ich narodení a zabezpečuje vzdelávanie v súlade s hodnotami založenými na maďarskej ústavnej identite a kresťanskej kultúre”.

— SITA

Prevzaté z: https://dennikslovensko.sk/67971/madari-si-zmenili-ustavu-pohlavie-je-urcene-pri-narodeni-otec-dietata-je-muz-a-matka-zena/?fbclid=IwAR0hCtphx-8yrGQHsEEJRba7EJt2HE9NyPbJ-u47U91cKMF0O6gJKWJHWuY

Maďari si zmenili ústavu: Pohlavie je určené pri narodení, otec dieťaťa je muž a matka žena 1

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás