Andalúzia má prísny antidiskriminačný zákon o LGBT

Andalúzia má prísny antidiskriminačný zákon o LGBT 3

Žiaci sa už nesmú učiť, že existujú dve pohlavia. Nové predpisy platia aj pre katolícke školy, ktoré sú štátne uznané.

Sevilla, 2.2.2018 (kath.net/LSN/jg) 021 778 – Socialistická väčšina parlamentu autonómnej Andalúzie schvália antidiskriminačný zákon na ochranu osôb LGBT. Má zabrániť „diskriminačným postojom voči osobám LGBT v spoločnosti, v zdravotníctve, pri oddychu a športe, v rodine a iných oblastiach“.
Zákon zakazuje „opakované používanie zhadzujúcich výrazov pre sexuálnu orientáciu, pohlavnú identitu a výrazy pohlavnosti“ vo všetkých médiách vrátane sociálnym médií.
Vládu zaväzuje prostredníctvom samoregulácie zabezpečiť etický kódex pre médiá, ktorý zabráni každej diskriminácii z dôvodu sexuálnej orientácie.
Deti majú podľa toho zákona „právo“ na lieky, ktoré spomaľujú pubertu, aby nevyvinuli nijaké sekundárne pohlavné znaky, ktoré si neželajú.
Kto má sklon k rovnakému pohlaviu, alebo trpí zmätením ohľadne pohlavia, nesmie dostať psychologickú pomoc, ktorá má za cieľ zmenu vnímanej sexuálnej alebo pohlavnej orientácie!
Vyučovacie materiály „nesmú byť binárne“. To znamená, že žiaci sa už nesmú učiť, že existujú dve pohlavia. Školy v Andalúzii musia učiť, že existuje „právo“ prijať druhé pohlavie. Učebnice majú sprostredkovať „rešpekt a ochranu mnohorakosti sexuálnej orientácie a pohlaví, ako aj výrazu pohlavnosť“. Majú prezentovať telesnú a sexuálnu mnohorakosť a „diverzitu rodiny“.
Predpisy platia aj pre katolícke školy, ktoré sú štátne uznané.
Biskupi Andalúzie zákon ostro kritizovali. Vyhlásili, že „ohrozuje slobodu názoru, slobodu svedomia, slobodu vzdelania aj náboženskú slobodu“. „V prvom rade je v nebezpečí právo rodičov na výchovu detí, ale aj základné práva tých, ktorí pôsobia v školstve, zdravotníctve a médiách,“ napísali biskupi v stanovisku. –zg-

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás