7 vecí o Jánovi Krstiteľovi

Narodenie Jána Krstiteľa slávime 24. júna. Tu je 7 vecí, ktoré by ste mali vedieť a zdieľať o živote svätého Jána Krstiteľa na počesť tejto špeciálnej slávnosti:

1. Svätý Ján Krstiteľ pripravil cestu Kristovi skôr, ako začal svoje verejné účinkovanie. Boh si ho vybral ako hlavnú postavu vo svojom pláne spásy!

2. Pokrstil Ježiša Krista.

„Pri pohľade na udalosti Kristovho krstu vo svetle kríža a zmŕtvychvstania si kresťanský ľud uvedomil, čo sa stalo: Ježiš vzal na svoje plecia bremeno všetkých ľudských viny; zniesol ho do hlbín Jordánu.“ – pápež Benedikt XVI.

3. Jeho matkou je svätá Alžbeta, príbuzná Panny Márie a manželka svätého Zachariáša. Matka svätého Jána Krstiteľa verila, že nikdy nebude mať deti, kým Pán nevypočul jej modlitby za syna.

4. Presný dátum narodenia svätého Jána Krstiteľa nepoznáme, ale Cirkev slávi jeho narodenie 24. júna. Cirkev zakladá túto slávnosť na Zvestovaní (25. marca). Písmo hovorí, že matka svätého Jána bola v šiestom mesiaci tehotenstva, keď sa Márii zjavil anjel. (Lukáš 1,26-27)

5. Evanjelium svätého Lukáša sa odvoláva na narodenie svätého Jána Krstiteľa v Lukášovi 1,57-60. Jeho narodeniny sú jedným z troch narodenín, ktoré sa oslavujú v cirkevnom liturgickom kalendári. Ďalšie dvoje narodeniny sú Ježišovo narodenie a Narodenie Panny Márie.

6. Ožil v matkinom lone pri Navštívení. Prvý človek, ktorý spoznal dieťa Ježiša, bol nenarodený svätý Ján Krstiteľ!

7. Žil ako pustovník na púšti, kým sa pustil do svojej služby, ktorá sa skončila jeho mučeníctvom na Herodesov príkaz.

Modlitba na príhovor svätého Jána Krstiteľa:

Ó, Bože, ktorý si urobil tento deň v našich očiach čestnou spomienkou na svätého Jána Krstiteľa, daj svojmu ľudu milosť duchovnej radosti a nasmeruj mysle všetkých svojich verných na cestu večnej spásy. Skrze Krista nášho Pána. Amen.

Zdroj: https://modlitba.sk/7-veci-o-janovi-krstitelovi/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás