V stredu 4. októbra sa svätou omšou začne synodálne zhromaždenie v Ríme

Vatikán 3. októbra (VaticanNews) Na Námestí sv. Petra sa v stredu 4. októbra uskutoční svätá omša pri príležitosti otvorenia riadneho generálneho zhromaždenia synody biskupov o synodalite, ktoré bude trvať vo Večnom meste do 29. októbra. Slávenie s účastníkmi synody, novými kardinálmi a kardinálskym zborom, ktorému bude zajtra predsedať pápež František, sa začne o 9. hodine.

V deň sviatku sv. Františka z Assisi zároveň vyjde nová apoštolská exhortácia pápeža Františka o ekológii s názvom Laudate Deum. Svätý Otec dnes cez sociálne siete rozoslal nasledovný odkaz: „Podstata synodálnej cesty spočíva v základnej pravde, ktorú nesmieme nikdy stratiť zo zreteľa: jej cieľom je počúvať, pochopiť a uskutočňovať Božiu vôľu.“

Katolícka cirkev na Slovensku bude mať na synodálnom zhromaždení v Ríme dvoch delegátov: za Rímskokatolícku cirkev to bude Mons. Marek Forgáč, pomocný biskup v Košiciach a za Gréckokatolícku cirkev príde na synodu Mons. Milan Lach SJ, pomocný biskup Bratislavskej eparchie.

Účastníci Synody sa na osobitný čas rozlišovania a vzájomného načúvania, ktorý ich čaká v októbri, pripravovali v stíšení a modlitbe v mestečku Sacrofano pri Ríme. Pricestovali tam po skončení sobotňajšej ekumenickej vigílie, počas ktorej na čele s pápežom Františkom zverili priebeh synodálneho zhromaždenia Duchu Svätému.

Zuzana Klimanová – Vatikán

ZDROJ: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20231003025

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás