SKUTOČNÝ PRINCÍP ŽIVOTA

🌻 Viete, čo je skutočným princípom života? Odpoveď nájdete v kráse kvetu. Vidíte jeho žiarivé farby, cítite jeho príjemnú vôňu a neuvedomujete si, že to všetko vyrastá zo skromných koreňov, ktoré sú ukryté v zemi, často neplodnej a bahnitej. Je to zem, ktorá drží životodarnú časť kvetu, práve v nej sa ukrývajú korene a nemôžu vdýchnuť kvetu život, pokiaľ nie sú skryté! A preto sa cnosť vždy rodí z vnútra a hĺbky ticha!

🌾Samozrejme, kvety musia byť viditeľné, pretože Ježiš povedal: „Aby iní videli vaše dobré skutky“, ale semienko, z ktorého vyrastajú, čo je život srdca, musí zostať utajené a skryté.

🌻Koľkokrát ste našli potešenie v tom, že ste dobrý na to, aby ste sa ukázali pred tými, ktorí vás videli, a hľadali ste márnu chválu druhých? Tým vytiahnete koreň z jeho úkrytu a ten uschne, kde následkom toho uschne a odumrie aj kvet. To sa deje vtedy, keď záhradník odreže kvet a priviaže ho na umelú stonku, pretože chce, aby ho obdivovali… no tým ho zabije! Keď hľadáte ľudskú slávu, odrežete kvet cnosti a nasadíte ho na umelú stonku. Keď raz počúvate márne chvály, stane sa z kvetu len kopa zvädnutých listov. Milujte teda skrytosť a želajte si, aby vás videl iba Boh a čítal tajomstvo vášho srdca.

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej ⚔️💙

Zdroj: Zo spisov pátra Dolinda

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás