Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu – 13. deň

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok


▶️▶️ Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu: aj tento príspevok je vysielaný, organizovaný a hradený z dobrovoľných príspevkov darcov. AK CHCETE PRISPIEŤ, môžete tak urobiť na: Podporte nás

13. deň – Odovzdám milosrdnému Ježišovi moje slabosti – video

Modli sa srdcom v spojení s Máriou (Den. 32)


Modlitba k Duchu Svätému

Boží Duch, Duch pravdy a svetla,
prebývaj stále v mojej duši skrze Božiu milosť,
nech tvoj dych rozoženie temnotu
a v tvojom svetle nech sa dobré skutky množia.
Boží Duch, Duch lásky a milosrdenstva,
ktorý do môjho srdca balzam dôvery vlievaš,
tvoja milosť utvrdzuje moju dušu v dobrom,
nepremožiteľnú silu vytrvať jej dávaš (Den. 1411).

Z Evanjelia podľa Lukáša

Keď Ježiš prišiel na to miesto, pozrel sa hore a povedal mu: „Zachej, poď rýchlo dolu, lebo dnes musím zostať v tvojom dome!“ On chytro zišiel a prijal ho s radosťou. Keď to videli, všetci šomrali: „Vošiel k hriešnemu človeku!“ Ale Zachej vstal a povedal Pánovi: „Pane, polovicu svojho majetku dám chudobným, a ak som niekoho oklamal, vrátim štvornásobne.“ Ježiš mu povedal: „Dnes prišla spása do tohto domu. Veď aj on je Abrahámovým synom. Lebo Syn človeka prišiel hľadať a zachrániť, čo sa stratilo“ (Lk 19, 5-10).


Z Denníčka sv. sestry Faustíny


Môj Ježišu, ako vďakyvzdanie za mnohé milosti obetujem ti dušu i telo, rozum, vôľu a všetky city svojho srdca. Sľubmi som sa ti odovzdala celá, už nemám nič, čo by som ti mohla obetovať. Ježiš mi povedal: – Dcéra moja, neobetovala si mi to, čo je skutočne tvoje. Zahĺbila som sa do seba a poznala som, že milujem Boha všetkými mohutnosťami svojej duše. A keď som nemohla nájsť nič, čo by som ešte neodovzdala Pánovi, opýtala som sa: „Ježišu, povedz mi to a dám ti to hneď z celého srdca.“ Ježiš mi láskavo povedal: – Dcéra, daj mi svoju úbohosť, lebo ona je výhradne tvoja (Den. 1318).
Ježišu, večné Svetlo, osvieť môj rozum, posilni moju vôľu a zapáľ moje srdce. Buď so mnou, ako si prisľúbil, lebo bez teba som ničím. Ty vieš, Ježišu môj, aká som slabá. Ježišu, veď ja ti predsa nemusím o tom hovoriť, lebo ty sám najlepšie vieš, aká som úbohá. V tebe je všetka moja sila (Den. 495).

Modlitba zasvätenia

Mária, najvernejšia učeníčka Syna, cez tvoje ruky dnes zverujem milosrdnému Ježišovi všetky moje slabosti, pretože jedine tie vlastním. Ustavične mi pripomínajú, že bez Ježiša nemôžem nič urobiť a že nedokážem byť milosrdný bez jeho milosti. Prosím ťa, Matka, vypros mi tú milosť, aby som uveril, že kedykoľvek mu vyznám svoju slabosť a hriech, jeho milosrdenstvo môže pôsobiť v mojej slabosti.


Zo Žalmu 13

Lenže ja dúfam v tvoje milosrdenstvo, moje srdce sa teší z tvojej pomoci. Budem spievať Pánovi, že ma zahŕňa dobrodeniami (Ž 13, 6).


Ježišu, dôverujem ti! Mária, zasväcujem sa ti!

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – ostatné dni odovzdania klikni tu: Odovzdať sa Božiemu Milosrdenstvu – 30 dňová príprava

Odovzdať sa Božiemu milosrdenstvu v čase skúšok – aj tento príspevok vznikol len vďaka Vašej podpore, ĎAKUJEME VÁM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je full-hd-19.02-02-1024x576.jpg

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás