Zaštítiť LGBT festival a smútiť nad polarizáciou spoločnosti sa vylučuje, pani prezidentka

Prezidentke Zuzane Čaputovej prekáža polarizácia našej spoločnosti, ale len kým nesúhlasí s témou, ktorou treba polarizovať. Dôkazom je to, že prevzala záštitu nad LGBT filmovým festivalom. Mohol by to byť len ďalší paradox, ale v skutočnosti ide o vážnu správu o tom, čo všetko volíte, keď podporujete progresívnych bojovníkov proti kultúrnym vojnám.

Zuzana Čaputová sa ešte počas svojej predvolebnej kampane profilovala ako kandidátka, ktorá si zaumienila spájať rozhádané Slovensko. Pomerne neutrálny imidž si neskôr starostlivo budovala aj po inaugurácii.

Prezidentka napríklad pri viacerých príležitostiach v minulosti odsúdila rozdelenie spoločnosti. Je to jej obľúbená téma na domácej pôde, ale aj v zahraničí.

podporte nás sdzr

Ďalšia vec, na ktorej pani prezidentke záleží, je vystupovať pokojne. Dokáže rečniť veľa a pekne, popri tom často nepovedať nič, odmenou je, že nikoho nenaštve. S tým dlhú dobu korešpondovali aj jej skutky. Hoci bolo nastavenie jej hodnotového kompasu zrejmé, dokázala sa vtesnať do rámca prijateľného.

Len z času na čas to vie porušiť. Keď pred časom hovorila o ochrane života v covidových časoch a súčasne napomínala poslankyňu Záborskú, že chce pomáhať ženám, aby sa nerozhodovali o potratoch pod tlakom finančnej núdze či nedostatku informácií. Alebo keď ocenila cirkvi za charitu, ale vadí jej ich učenie o sexualite a odmietaní genderu, ako na to pokojne upozornil evanjelický generálny biskup Eľko.

Predovšetkým skutočnosť, že naša pani prezidentka popiera samu seba. Vadí jej polarizácia a sama k polarizácii spoločnosti prispieva. Robí to šikovne a na pohľad akoby jemne, raz prijme rodičov, ktorých deti sú homosexuálne orientované, teraz zaštíti filmový festival.

Lenže slovenské aj globálne LGBT hnutie si nenárokuje len balík nejakých praktických a obmedzených požiadaviek, ale dávno aj čosi iné.

Len pre krátku ilustráciu: Témami vo svete sú dnes účasť biologických mužov v ženskom športe, zmena pohlavia u štvorročných detí bez súhlasu rodičov, teórie o desiatkach rodov, vymazávanie faktu, že len matka môže rodiť či dojčiť, väzenie za prejavy proti LGBT prednesené v súkromí (sic!) či uznanie homosexuálnych adopcií plošne v celej EÚ.

 Viac sa dočítate na stránkach Denníka Štandard

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

[simpay id="9867"]
[simpay id="9877"]
[simpay id="9880"]
[simpay id="9882"]
[simpay id="9893"]
[simpay id="9896"]

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás