USA: Satanistická socha diabla-dieťaťa vo federálnej budove na Vianoce pri betleheme

Katolíci a kresťania iných vierovyznaní protestovali počas Vianoc proti vystaveniu sochy diabla Bafometa, uctievaného satanistami, vo federálnej budove Springfieldu, hlavného mesta štátu Illinois. S odvolaním sa na americký zákon zaručujúci vyznávanie hocijakého náboženstva, ho priaznivci satanizmu umiestnili hneď vedľa tamojšieho tradičného betlehema s jasličkami.

Podľa Fox News túto „detskú verziu“ Bafometa vystavili takmer pred týždňom na verejnom priestranstve federálnej budovy v meste, kde zostala počas vianočných sviatkov, stúpenci satanistickej sekty – Satanov chrám. Inštaláciu sprevádzal pseudonáboženský obrad, počas ktorého priaznivci kričali: „Nech žije Satan!“. Predsedal mu vodca miestnych satanistov, „pastor“ Adam. V prejave pre miestnu stanicu WICS-TV vysvetlil, že „federálna budova – Kapitol je otvorená pre všetky náboženstvá, najmä počas prázdnin“. Podľa jeho názoru „tak, ako teraz kresťania oslavujú Vianoce, aj my teraz slávime satanské sviatky, nazývané Sol Invictus“ (teda Nepremožiteľné Slnko – pôvodne to bolo rímske božstvo, spájajúce črty gréckeho boha Apolóna a perzského boha Mithru – pozn. red. KAI).

Ohľadom satanskej sochy bolo vydané aj oficiálne oznámenie, že „podľa prvého dodatku USA (zaisťujúceho slobodu vierovyznania) sa výstavy môžu dočasne konať vo federálnych budovách, pokiaľ nie sú financované daňovými poplatníkmi“. Liberalizmus, čiže obrana neobmedzenej slobody náboženského vyznania, ktorú odsúdila Cirkev ústami svojich pápežov Gregora XVI., Pia IX., Leva XIII. či Pia X. a ďalších, tak teraz ukazuje svoju pravú tvár, ako nástroj na postupnú inštaláciu satanizmu v spoločnosti. Tomuto dávnemu tvrdeniu predstaviteľov cirkevnej hierarchie sa smiali všetci pokrokoví ľudia v 19. a 20. storočí. Teraz môžu hľadieť do tváre krutej reality. Že sme ešte len na začiatku procesu, nemusí nikto pochybovať.

Autorom tejto „detskej verzie Bafometa“, zapožičanej z hlavného satanského chrámu v Saleme, štáte Massachusetts, je Chris Andreas, ktorý sa špecializuje na „hororové umenie“. Malý Bafomet sa začal vystavovať na vianočné sviatky v Springfielde už pred tromi rokmi a minulý rok to tak nebolo len kvôli pandemickým obmedzeniam. Aj v tomto sú už dnes satanisti daní na rovnakú úroveň, na akú liberálny a sekulárny štát kladie Cirkev. Tento rok sa satanisti šťastlivo vrátili k svojej niekoľkoročnej „tradícii“.

Miestny biskup Thomas Paprocki protestoval proti tejto výstave – paródii na Jezuliatko a Vianoce. V rozhovore pre Fox News zdôraznil, že „pre takéto sochy by nemalo byť miesto, ani vo federálnej budove, ani nikde inde“. Podporili ho miestni katolíci, vrátane Americkej spoločnosti na obranu tradície, rodiny a majetku (TFP) založenej v roku 1973, ako katolícka a protikomunistická organizácia, známa aj ako Nadácia pre kresťanskú civilizáciu. Podľa Fox News sa katolícki demonštranti modlili ruženec tak, že si kľakli neďaleko inštalovanej sochy. Držali tiež transparenty s nápismi „Satan nemá žiadne práva“, „Odstúp satan!“ či „Mária zničí hada“.

Celý článok si môžete prečítať tu: https://www.christianitas.sk/usa-satanisticka-socha-diabla-dietata-vo-federalnej-budove-na-vianoce-pri-betleheme/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás