Otec Marián Kuffa k udalostiam posledných dní

Otec Marián Kuffa sa v kázni v Prešove vyjadril, že iba zmena vlády môže byť zmenou povrchnou. Preto vyzval opozíciu aj koalíciu k pokániu. Iba pokánie, zmena vnútra môže priniesť skutočnú zmenu. Iba výmena stoličiek medzi opozíciou a koalíciou nemusí viesť k zlepšeniu situácie, ale zmena zmýšľania – pokánie k zlepšeniu Slovenska isto povedie. Otec Marián Kuffa vyzýva každého politika k pokániu, k uznaniu chýb a k pokore pred Bohom.

Niektorí položili otázky, či naše modlitbové pochody nepolarizujú spoločnosť. Skutočnosť je opačná. Istanbulský dohovor polarizuje, lebo sa nám snaží nanútiť gender ideológiu, ktorá je založená na tom, že medzi mužmi a ženami je boj o moc. My veríme, že to tak nie je a nemá byť. Veríme, že vzťah medzi mužom a ženou je založený na vzájomnej spolupráci, láske a dopĺňaní sa. Z tejto jedinečnej spolupráce vzniká to najkrajšie, čo môže na svete vzniknúť: dieťa.

Preto budeme ďalej bojovať za to, aby vláda vzala podpis späť pod Istanbulským dohovorom. Našim úmyslom nie je posúvať politické spektrum doľava alebo doprava, ale všetkých hore. Boh miluje všetky svoje deti a všetky jeho deti sa môžu spolu modliť ruženec. Naše úmysly sú čisté. Nehľadáme iné ciele, ako späťvzatie podpisu pod Istanbulským dohovorom a ochranu našich detí a rodín pred gender ideológiou.

Našim cieľom nie je posúvať masy, ale robiť to, čo chce Boh. Gedeon neporazil ohromné nepriateľské vojsko silou svojej maličkej armády, ale veľkou dôverou v Boha.

Budeme sa preto ďalej modliť ruženec a kráčať v piatky k štátnym inštitúciám. Budeme prosiť o ochranu Máriu a modliť sa k jej Synovi zavraždenému za naše hriechy, ktorého krv nás očistila. Pochody Zastavme zlo z Istanbulu budú pokračovať až do späťvzatia podpisu pod Istanbulským dohovorom.

Otec arcibiskup Zvolenský nás vyzýva k tomu, aby sme zachovali pokoj a snažili sa o dobro.

Nechceme politicky polarizovať, ale spájať  všetkých za dobrú vec. Iba spoločným dobrým dielom a modlitbou môžeme prekonať krízu, v ktorej sa Slovensko nachádza.

Kázeň si môžete pozrieť na TU:

Tím Slovenského dohovoru za rodinu

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás