Historicky najväčší výskum vyvrátil, že homosexualita je geneticky vrodená

LGBT gender - SDZR

Vedecký časopis Science uverejnil rozsiahlu vedeckú štúdiu, ktorej závery jednoznačne dokazujú, že neexistuje tzv. „homosexuálny gén,“ ktorý by mal za následok homosexuálnu sexuálnu orientáciu človeka. Katolícka cirkev učí, že Boh stvoril iba muža a ženu. Homosexuálna inklinácia podľa pozície Cirkvi nie je vrodená, ale získaná. Tvrdenie, že Boh stvoril homosexualitu je preto podľa kardinála Eijka tvrdením proti Bohu a učeniu Cirkvi a preto “žiaden katolík nemôže povedať, že Boh stvoril homosexualitu.”

Štúdia, ktorá bola zverejnená urobila prieskum medzi 500 000 ľuďmi, čím sa stala najväčšou a najdetajlnejšou štúdiou svojho druhu. Doposiaľ uskutočnené prieskumy sa uskutočňovali len na vzorke niekoľko stoviek ľudí. Popri tom sa analyzovali údaje z viacerých genetických databánk. Správu priniesla aj Katolícka spravodajská agentúra CNA.

„Z genetického pohľadu neexistuje jediný prvok, ktorý by vedel odôvodniť rozdielné sexuálne správanie,“ uviedla genetička Andrea Ganna z fínskeho Inštitútu molekulárnej medicíny a autorka projektu.

Eric Vilain, genetik z Children´s National Health System vo Washingtone nazval výsledky hĺbkovej štúdie „koncom teórie homosexuálneho génu.“

podporte nás sdzr

Desaťročia advokáti LGBTI hnutia tvrdili, že človek sa s homosexuálnou orientáciou rodí a počas života musí len zistiť, aká je jeho skutočná orientácia, ktorá môže byť rozdielná s jeho biologickou. K tomuto zisteniu má dopomôcť aj to, čo sa nazýva proces rodového scitlivovania.  Táto pseudoveda z časti prerazila aj do radov katolíckej Cirkvi, kedy hlavným otvoreným obhajcom tejto línie je mediálny poradca Vatikánu jezuita James Martin. Ako svetoznámy autor mediálnych konferencií a aj knihy „Stavanie mostov“ pretláča zmenu učenia Cirkvi v otázke homosexuality a uviedol, že „najviac renomovaní psychológovia, psychiatri, biológovia, sociálni vedci hovoria, že ľudia sa jednoducho takýmto spôsobom narodia.“

Katechizmus katolíckej cirkvi hovorí o homosexualite, že je nezriadená a jej vznik prisudzuje psychologickým faktorom, o ktorých sa doposiaľ veľa nevie. Proti Jamesovi Martinovi sa otvorene postavili v minulosti aj európski gréckokatolícki biskupi, ktorí žiadali vyradiť jeho prednášku z programu stretnutia rodín v Írsku.

 „Dr. Kevin Miller z oddelenia teológie na Františkánskej univerzite v Ohio pre katolícku tlačovú agentúru CNA uviedol, že najnovšia štúdia „nič v oblasti učenia Cirkvi nemení.“ Cirkev neodsudzuje homosexuálnu inklináciu, ale homosexuálny akt samotný.

Na Slovensku Slovenský dohovor za rodinu na čele s Erikom Zbiňovským spolu s otcom Mariánom Kuffom viedol 4 roky ružencové modlitbové zhromaždenia, aby „sa zastavil prienik genderizmu na Slovensko, ako ideológie proti Bohu.” Otec Marián Kuffa v minulosti dostal od KBS v tomto smere osobitné požehnanie. Bol to práve Marián Kuffa, ktorý pred rokmi prehlásil genderizmus za „ideológiu proti Bohu aj vede.“

Genetická štúdia potom čo nenašla žiadnu genetickú informáciu, ktorá determinuje sexuálnu orientáciu, vytvorila súbor päť rozdielnych prvkov, ktoré sa snažili nájsť u ľudí, ktorí mali aspoň jeden homosexuálny styk. V tomto prípade sa sledovali hormóny. Aj v tomto prípade bola korelácia bezvýznamná, kedy nepresiahla ani 1 %.

Zdroj: https://www.svetlosveta.sk/zaujimavosti/historicky-najvacsi-vyskum-vyvratil-ze-homosexualita-je-geneticky-vrodena/

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás