Novodobé otroctvo v Afrike. Rodiny, odporujte diktatúre!


V Afrike dochádza k novodobému otroctvu. Prevláda tam diktatúra lobystických skupín, ktoré presadzujú kultúru smrti. Homosexuálne zväzky, sexuálnu neviazanosť, rozvody, potraty, antikoncepciu a eutanáziu. Amerika tvrdí, že (rozvojovú) pomoc Afrika nedostane, pokiaľ nebude rozdávať kondómy a legalizovať homosexualitu“. Africký kardinál Philippe Ouédraogo vyzýva kresťanské rodiny na odpor tejto diktatúre.

Kardinál z Burkiny Faso vyzval na odpor voči diktatúre unifikovaného myslenia a tlaku lobystických skupín, ktoré chcú presadiť zhýralosť a manželstvá osôb rovnakého pohlavia. Proti takémuto imperializmu sa podľa neho majú rodiny kresťanov i Afričanov vzbúriť.

Africký kardinál Philippe Ouédraogo odsúdil „mentalitu a politiky, ktoré obmedzujú vznik ľudského života“. Tieto ideológie predpokladajú, že isté spoločnosti sú chudobné, lebo majú vysokú pôrodnosť. Preto sa ženám a dievčatám „zákerne nanucujú antikoncepčné metódy“, aby došlo k „demografickej dividende“. Varoval pred tým vo svojej homílii na Veľkú noc.

Arcibiskup v Ouagadougou, ktoré je hlavným mestom západoafrického štátu Burkina Faso, ďalej pripomenul, že v tomto má zohrávať dôležitú rolu cirkev:

„Cirkev by mala prispieť svojím dielom, povedať nie diktatúre unifikovaného myslenia a zmanipulovaných informácií, ktoré klamú a kompromitujú život celých generácií a propagujú pritom kultúru smrti, (to znamená) potrat, eutanázia, antikoncepčné metódy“, podčiarkol najvyšší katolícky líder v krajine a dodal:

„Ľudský život je posvätný a také úkony ako potrat a vražda sú zločiny, za ktoré sa ukladá exkomunikácia.“ Podobne sa nedávno vyjadril severoamerický kardinál Raymond Burke, podľa ktorého sú pro-choice katolíci odpadlíci.

Rodiny sa majú vzbúriť proti imperializmu určitých loby a združení

Kardinál Philippe Ouédraogo vo svojom príhovore k veriacim dodal, že „budúcnosť sveta a cirkvi je v rodine“, ktorá je preňho naďalej základnou bunkou spoločnosti. Pripomenul, že v Afrike aj inde vo svete sme svedkami dôležitých zmien, a aj keď treba plne prijať súčasné pozitívne prvky a hodnoty modernity, máme sa podľa neho strániť toho, čo odporuje rodinným hodnotám:

„Kresťanské a africké rodiny by sa mali vzbúriť proti imperializmu určitých loby a združení, ktoré obhajujú a chcú presadiť homosexuálne manželstvá, sexuálnu neviazanosť, rozvod a podobne.“

Africký arcibiskup Philippe Ouédraogo prijal kardinálsky biret z rúk pápeža Františka v roku 2014. Študoval kánonické právo na pápežskej univerzite v Ríme a zúčastnil sa na vatikánskych biskupských synodách o rodine.

Nakoľko nás sociálne siete začali blokovať prosíme Vás o registráciu aby sme Vás vedeli informovať o našich akciách: prihláste sa na odber noviniek

Nie je to po prvý raz, čo sa v tomto duchu vyjadril. Platí to aj pre iných afrických prelátov. Pred niekoľkými rokmi kardinál Wilfrid Napier z Južnej Afriky vyhlásil, že „v prípade manželstiev osôb rovnakého pohlavia vykonávame agendu niekoho iného. Je to nový druh otroctva. Amerika tvrdí, že (rozvojovú) pomoc nedostanete, pokiaľ nebudete rozdávať kondómy, legalizovať homosexualitu“.

Držiteľ Ratzingerovej ceny v roku 2019 jezuita Paul Béré autorovi článku po prevzatí ocenenia v Ríme povedal, že „Západ vnucuje Afrike svoje spoločenské modely“. Prvý africký teológ s týmto vyznamenaním, ktorý pôsobí aj na pápežskom biblickom inštitúte Biblicum v Ríme, vysvetlil, že sa to netýka len tlaku na legislatívu týkajúcu sa manželstva, ale aj iných oblastí:

„Západ nám tiež vyčíta, že plodíme veľa detí a máme to obmedziť – to je sekulárny terorizmus. U nás deti berieme ako Boží dar a navyše dve tretiny Afriky možno obrábať, tak kde je problém? Keď sme Západ vyzývali, aby sa nedotýkal Kaddáfího, neposlúchol nás a zvrhol ho. Aby bolo jasné, nepodporoval som Kaddáfího, ale dôsledkom jeho zvrhnutia je chaos a šírenie zbraní z Líbye smerom na juh, aj do mojej krajiny. V Burkine Faso sa tak popri hlade objavil ďalší problém – terorizmus, ktorý profituje zo zbraní z Líbye.“

Prevzaté z: https://dennikstandard.sk/61971/rodiny-odporujte-diktature-unifikovaneho-myslenia-a-imperializmu-istych-loby-vyzyva-africky-kardinal/

podporte nas prispevky
podporte nas prispevky

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás