Vráťte sa k modlitbe v rodine!

Vráťte sa k modlitbe v rodine (Páter Ljubo Kurtovič, OFM)

V liste rodinám sv. Ján Pavol II. píše: „Rodina je spoločenstvo osôb, najmenšie sociálne spoločenstvo a základná inštitúcia pre život každej spoločnosti. Rodina je založená na spoločnom živote pokrvne spojených ľudí, najčastejšie rodičov a detí a ostatných členov, pretože tam, kde je láska, tam je miesto aj pre starých rodičov.“

V rodine sa rodí nový život, v nej sa buduje ľudská osobnosť. Od zdravej a usporiadanej rodiny závisí veľmi veľa. Človek je vychovávaný pre rodinu a v rodine sa formuje. Normálny ľudský rast je nemysliteľný bez rodiny. Rodina je miestom, kde sa stretáva Boh a človek.

Rodina je ako svätyňa, zachováva Božiu prítomnosť vo svete. Rodina je miestom, kde sa stretáva Boh a človek. Rodina je Cirkev v malom, domáca Cirkev. Niet človeka bez rodiny, človek neexistuje sám. Všetci sme svoje telo a osobitosti získali v rodine, od otca a mamy. Tu sme dostali meno a priezvisko. Nikto  sa sám nestvorí, nedá si meno a priezvisko; nikto si sám nepripíše schopnosti a slabosti. Neexistujú žiadni ľudia mimo rodiny.

Aj v tomto posolstve, ako aj v mnohých iných, nám Panna Mária hovorí o rodine a pozýva rodinu k modlitbe. Pripomeňme si niektoré z jej posolstiev:

„Prosím rodiny farnosti, aby sa v rodinách modlili ruženec“ (27.9.1984). „Modlitba nech je vo vašich rodinách na prvom mieste“ (1.11.1984). „… Ďakujem všetkým, ktorí vo svojich rodinách oživili modlitbu“ (28.3.1985).

„Drahé deti! Prosím vás, aby ste začali meniť svoj život v rodine. Nech sa rodina stane harmonickým kvetom, ktorý chcem dať Ježišovi. Drahé deti, nech je každá rodina horlivá v modlitbe a želám si, aby sa jedného dňa ukázali v rodine i plody“ (1.5.1986).

„Želám si, aby ste prebudili lásku vo svojich rodinách, aby zavládla láska, kde je nepokoj a nenávisť. A keď bude láska vo vašich srdciach, bude tam aj modlitba“ (25.4.1993).

„Nech je vám modlitba životom. Rodina nemôže hovoriť, že je v pokoji, ak sa nemodlí.“ (25.8.1995).

„Drahé deti! Ovocím pokoja je láska, ovocím lásky odpustenie. Som s vami a všetkých vás pozývam, deti moje, aby ste najprv odpúšťali v rodine, a potom budete môcť odpustiť aj iným“ (25.1.1996).

Vráťte sa k modlitbe v rodine! 1

Prečo Panna Mária zdôrazňuje, aby sme v rodine postavili modlitbu na prvé miesto? Verím, že preto, že modlitba nie je na prvom mieste, potom ani nič ostatné nie je na svojom mieste. Keď sa z rodiny vytratí komunikácia, spolupatričnosť medzi členmi, potom rodina nemá silu rozhodnúť sa pre spoločnú modlitbu. Ak niet modlitby, potom sa rodina vystavuje všetkým možným nepriateľským silám, ktoré ju chcú rozbiť a zničiť.

Rodina sa nemôže spoznať ani skutočne žiť bez dimenzie viery a modlitby. Prežitie ľudstva závisí od prežitia rodiny.

Spoločná modlitba v rodine upevňuje jednotu, pomáha prekonať všetky ťažkosti a kríže, ktoré rodinu postihnú.

Otec Patrick Payton, írsky kňaz, povedal známe výroky: „Rodina, ktorá sa spolu modlí, spolu aj ostane“ a „Svet v modlitbe je svet v pokoji.“

Pokoj sa rodí v ľudskom srdci modlitbou, v ktorej k nám prichádza Boh. Panna Mária nás upozorňuje, že pokoj je ohrozený, najskôr v ľudskom srdci, v rodine, a potom aj vo svete.

Sv. Matka Terézia povedala: „Čo môžete urobiť pre pokoj vo svete? Choďte domov a milujte svoju rodinu.“ Ak sa postaráme o pokoj v našich rodinách, urobili sme veľa a najviac pre pokoj vo svete.

Modlitba: Panna Mária, Kráľovná pokoja, prichádzaš zo slávy nebeského Otca a vidíš lepšie ako my všetky nebezpečenstvá, ktorým sme vystavení, rodiny i svet. Ďakujeme ti, že sa neunavuješ pozývať nás k modlitbe a obráteniu srdca. Ďakujeme ti Matka, za všetky tie srdcia, ktoré vážne prijali tvoje slová a počúvli tvoje pozvanie k modlitbe. Vypros nám milosť vytrvalosti na ceste modlitby a obrátenia, aby sme zakúsili plody pokoja, ktoré nám Boh prisľubuje a dáva. Zjednotení s tebou v modlitbe, Panna Mária, odovzdávame ti všetky národy a všetky miesta, kde je nenávisť, zabíjanie a smrť. Nech sila modlitby, ktorá sa vznáša k nebesiam z našich sŕdc, ktoré sú zjednotené s tvojím Nepoškvrneným srdcom, prinesie ovocie pokoja, lásky a zastaví nenávisť a vojny v rodinách a vo svete. Amen.

Zdroj: https://svetlomariino.sk/vratte-sa-k-modlitbe-v-rodine-pater-ljubo-kurtovic-ofm/

Vráťte sa k modlitbe v rodine! 2

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Vráťte sa k modlitbe v rodine! 3

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

2 Responses

  1. I do not even know how I ended up here but I thought this post was great I do not know who you are but certainly youre going to a famous blogger if you are not already Cheers

  2. I do not even know how I ended up here but I thought this post was great I do not know who you are but certainly youre going to a famous blogger if you are not already Cheers

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás