Prečo exorcisti hovoria, že diabol sa trasie pred Pannou Máriou

V tichých komnatách exorcizmu, kde tma šepká a zlo sa vkráda, sa objavuje fascinujúci paradox: diabolský strach z Panny Márie.

Páter Gabriel Amorth, významný vatikánsky exorcista, ktorý počas svojho života čelil nespočetným démonom, ponúka jedinečný pohľad na tento zvláštny fenomén a odhaľuje podstatu Máriinho žiarenia, ktoré vzbudzuje strach aj v najtemnejších srdciach.

V jeho diele “Príbeh exorcistu” otec Amorth podáva živý obraz moci Panny Márie, opierajúc sa o vlastné skúsenosti a svedectvá temných duchov, s ktorými pri svojej práci prišiel do kontaktu.

Páter Amorth odhaľuje, že démoni sa Márie boja nielen kvôli jej božskej úlohe ako matky Ježiša, ale aj pre samotné vlastnosti, ktoré definujú jej bytie: jej nevídanú krásu, fyzickú aj duchovnú, a jej neohroziteľnú čistotu.

Tento pohľad ponúka hlboké pochopenie duchovného boja, ktorý prebieha v týchto tichých zákutiach exorcizmu, a zdôrazňuje úlohu Panny Márie ako mocnej ochrankyne a zástankyne v súboji so zlom. Je to povzbudenie pre veriacich, aby sa utiekli k Panne Márii, keď hľadajú ochranu a silu v ich vlastnom duchovnom živote.

Dotyk exorcistu, preniknutý milosťou Panny Márie, zapaľuje v posadnutom oheň. Démon, zmietajúci sa v mukách, vylieva dlho skrývané pravdy a odhaľuje samotnú podstatu Máriinej žiary, ktorá ho desí až do hĺbky jadra.

Prečo exorcisti hovoria, že diabol sa trasie pred Pannou Máriou 1

Nepoškvrnená krása

Otec Amorth rozpráva príbeh jedného exorcistu, otca Candida, ktorý sa odvážil vypočuť démona. Kňaz žiadal od démona vysvetlenie, prečo sa bojí Panny Márie.

Odpoveď znie z temnoty, a je to mrazivé priznanie: “Pretože som viac ponížený, keď nado mnou víťazí jednoduché stvorenie.

Diabol tu hovorí o Máriinej fyzickej kráse a jej čistote nepoškvrnenej hriechom, čo stojí v ostrom kontraste s jeho vlastnou temnotou.

Ďalší exorcista, don Faustino Negrini sa dožadoval zdroja démonovej hrôzy. Odpoveď zaznela ako symfónia kontrastov, kde vykresľuje portrét Máriinej duchovnej krásy: “Ona je najpokornejšia zo všetkých stvorení, zatiaľ čo ja som najpyšnejší. Ona je najposlušnejšia a ja som najvzpurnejší. Ona je najčistejšia a ja som najšpinavší.” 

Nedobytná kráľovná

Bývalý vatikánsky exorcista, páter Gabriel Amorth, hovorí: “Ja sám som sa, podobne ako moji kolegovia exorcisti, pustil hlbšie a hľadal som podstatu Máriinej moci. Démon, ktorý je zúfalý a zahnaný do kúta, odhalil svoju poslednú zbraň v arzenáli Panny Márie: Diabol povedal: “Je to jediné stvorenie, ktoré nado mnou vždy zvíťazí, pretože sa jej nikdy nedotkol ani najmenší tieň hriechu.”

Diabol tu uznáva Máriino konečné víťazstvo, jej nepoškvrnenú prirodzenosť ako štít proti každému jeho útoku.

Diablova vynútená chvála slúži ako maják, ktorý osvetľuje cestu, po ktorej musíme ísť. Mária, žiarivý nepriateľ temnoty, nám ponúka vzor pre náš vlastný život. Jej pokora, poslušnosť a čistota nie sú len cnosťami, ale zbraňami proti pokušeniam, ktoré nám našepkávajú do uší.

Prebiehajúca bitka

Stojíme na pokraji nadčasovej vojny, Žena apokalypsy čelí Drakovi vo večnom boji. Ako nám pripomína apoštol Pavol: “Oblečte si Božiu výzbroj,” pretože náš boj nie je proti krvi a telu, ale proti mocnostiam temnoty, ktoré číhajú na človeka.

Ale uprostred tieňov svieti svetlo. Panna Mária, naša nebeská kráľovná, je našou ochrankyňou a jej telesná i duchovná krása je štítom proti prichádzajúcej temnote.

Prijmime preto jej žiaru, jej cnosti našu výzbroj a jej príhovor – naše vodiace svetlo. Tvárou v tvár diablovmu teroru nájdime svoju silu v jej prítomnosti a spoločne porazme tiene leskom Máriinej večnej lásky.

Ponaučenie získané z postrehov otca Amortha ďaleko presahuje svet exorcizmu.

Ponúkajú silné zrkadlo pre náš vlastný život a pripomínajú nám, že vlastnosti, ktoré najviac desia diabla sú pokora, poslušnosť a čistota.

Pamätajte, že prijatie Máriinho svetla nie je o slepej oddanosti, ale o uctení si jej odkazu, o osvetlení našej vlastnej cesty a o tom, aby sme stáli bok po boku s Kráľovnou nebies v boji proti temnote

Zdroj: https://www.churchpop.com/beauty-will-save-the-world-why-exorcists-say-the-devil-trembles-before-the-blessed-virgin-mary/ 

Z angl. originálu preložila: Jesika Senderáková

Prečo exorcisti hovoria, že diabol sa trasie pred Pannou Máriou 2

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Prečo exorcisti hovoria, že diabol sa trasie pred Pannou Máriou 3

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás