Zázrak lietajúceho brata: Ako Páter Pio zachránil talianske mesto pred bombou

Vedeli ste, že páter Pio sa zjavil na oblohe a zastavil bombový útok? Tento úžasný príbeh jasne ukazuje, ako Boh pôsobí prostredníctvom tých, ktorí sa usilujú o svätosť.

Podľa oficiálnej webovej stránky Pátra Pia sa počas druhej svetovej vojny spojenecké vojská nachádzali v oblasti Gargano, neďaleko San Giovanni Rotondo v Taliansku, kde vykonávali vojenské misie.

Páter Damaso de Sant’Elia, ktorý bol predstaveným kláštora v Pianisi v Taliansku, spomína, že po 8. septembri 1943 armáda začala útoky na celú provinciu Foggia, ale San Giovanni Rotondo sa nestalo obeťou ani jednej bomby.

Vojaci, ktorí sa pokúsili zaútočiť uviedli, že „videli na oblohe akéhosi kňaza, ktorý im zakázal zhadzovať na tomto mieste bomby“.

Generál talianskeho letectva a súčasť „velenia leteckých jednotiek“ spolu so spojeneckými silami Bernardo Rosini, nedôverčivo čeliaci tejto skutočnosti, sa rozhodol prevziať velenie bombardovacej zostavy, aby „zničil nemecký muničný sklad“, s ktorým sa stretol v tom istom meste.

Rosini sa vrátil z letu šokovaný.

„Len čo sa priblížili k cieľu, on a jeho piloti uvideli na oblohe postavu kňaza so zdvihnutými rukami. Bomby samy spadli, dopadli do lesov a lietadlá sa otočili bez akéhokoľvek zásahu pilotov, povedal generál.

Všetci, ktorí tento príbeh počuli, sa čudovali, kto je ten „duch“, ktorý záhadným spôsobom dokázal ovládať lietadlá.

Rosini sa dopočul, že v San Giovanni Rotondo žije istý kňaz so stigmami. Tento páter bol považovaný za svätého a mohol byť zodpovedný za tento úžasný zázrak.

Po skončení vojny generál spolu s niektorými pilotmi navštívil kláštor, kde žil Páter Pio, a len čo prekročil prah sakristie, uvidel medzi rehoľníkmi kňaza, ktorý zastavil lietadlá.

Svätec pristúpil k Rosinimu. Chytil ho za rameno a povedal: „Takže ty si ten, čo nás chcel všetkých vyhubiť?“

Generál si kľakol pred Pátra Pia a kňazove slová počul v angličtine.

Vďaka týmto úžasným zážitkom sa Rosini, ktorý bol protestant, spriatelil s otcom Pátrom Piom a konvertoval na katolicizmus.

Zdroj: The Miracle of the Flying Friar: How Padre Pio Saved an Italian Town From a Bomb (churchpop.com)

Z angl. prekladu preložila: Jesika Senderáková

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Zázrak lietajúceho brata: Ako Páter Pio zachránil talianske mesto pred bombou 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Zázrak lietajúceho brata: Ako Páter Pio zachránil talianske mesto pred bombou 2
podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás