WHO spolupracuje s pro – potratovým Centrom pre reprodukčné práva

Skupina republikánskych zákonodarcov chce, aby Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) prišla o federálne financovanie, ak bude pokračovať v plánoch na spoluprácu s pro-potratovým Centrom pre reprodukčné práva (CRR), upozorňuje v liste adresovanom medzinárodnej agentúre, ktorú vedie republikánsky poslanec Andy Biggs z Arizony.

V decembri 2023 sa na zasadnutí výkonnej rady WHO diskutovalo o návrhu oficiálnych vzťahov s CRR na spoluprácu na rôznych cieľoch počas nasledujúcich troch rokov. CRR opisuje svoje poslanie ako „zabezpečenie reprodukčných práv“ teda potratov „ako základných ľudských práv pre dôstojnosť, rovnosť, zdravie a blaho každého človeka“. Chváli sa tým, že „od nášho založenia v roku 1992 sa zúčastnila na všetkých významných prípadoch interrupcií na Najvyššom súde USA“ a „posilňovala reprodukčné zákony a politiky vo viac ako 65 krajinách na piatich kontinentoch“.

V liste výkonnej rade WHO zo 16. mája 26 členov Kongresu z radov GOP označilo CRR za „radikálnu organizáciu, ktorá manipuluje s medzinárodnými mechanizmami s cieľom vnútiť krajinám potraty“ a „spolčuje sa s pracovníkmi a agentúrami OSN s cieľom vyvíjať nátlak na krajiny prostredníctvom mechanizmov OSN, ako aj medzinárodných a vnútroštátnych súdov“ na úkor národnej suverenity a demokratických procesov.

WHO spolupracuje s pro - potratovým Centrom pre reprodukčné práva 1

„Vo fiškálnom roku 2022 vláda USA poskytla WHO viac ako 700 miliónov dolárov, čím sa stala najväčším darcom WHO,“ uviedli zákonodarcovia. „Ako členovia Kongresu budeme rozhodnutie o udelení osobitného štatútu Centru pre reprodukčné práva považovať za dôkaz, že WHO je nereformovateľná, a za ďalší argument na zastavenie akéhokoľvek financovania tejto organizácie. Dôrazne vás žiadame, aby ste zamietli žiadosť Centra pre reprodukčné práva o nadviazanie oficiálnych vzťahov s WHO.“

Viceprezident Rady pre výskum rodiny (FRC) pre politiku a vládne záležitosti Travis Weber k tomu dodal, že „pravdepodobne neuvidíme žiadne pro-life organizácie, ktoré by boli vítané v takomto partnerstve s WHO, a to napriek vlastným usmerneniam WHO, ktoré požadujú neutralitu a nestrannosť, aby sa ochránila integrita jej poslania v oblasti verejného zdravia ako svetovej zdravotníckej organizácie“.

Počas takmer dvoch rokov, odkedy Najvyšší súd USA zrušil rozsudok Roe v. Wade, Bidenova administratíva usilovne pracovala na podpore potratového priemyslu všetkými dostupnými prostriedkami vrátane toho, že mu len od fiškálneho roka 2019 poskytla takmer 2 miliardy dolárov od amerických daňových poplatníkov, uvádza sa v decembrovej správe Úradu vládnej zodpovednosti USA (GAO).

Pritom americká podpora WHO je už dlho spornou otázkou z viacerých dôvodov.

WHO, známa svojou dlhodobou ľavicovou orientáciou podobnou ako OSN, čelila od vypuknutia COVID-19 v roku 2020 ďalšej vlne kritiky. Organizácia bola kritizovaná za odpor voči zákazu cestovania z Číny, ktorý by mohol obmedziť šírenie COVID-19, a za legitimizovanie nepravdivých tvrdení čínskej vlády, ktoré spočiatku podceňovali závažnosť situácie a zakrývali nesprávne riešenie krízy komunistickým režimom. Ďalšia kritika sa zameriavala na preferovanie politík lockdownu a mandátov, ktoré zhoršili škody, obmedzili základné slobody a nepriniesli očakávané zlepšenia v zdravotných výsledkoch.

Ku koncu svojho pôsobenia začala Trumpova administratíva proces formálneho vystúpenia Spojených štátov z WHO. Po nástupe do funkcie však Bidenova administratíva oznámila tejto organizácii, že do konca februára 2021 prispeje sumou 200 miliónov USD, čím obnovila pomoc, ktorú Trump zrušil, a potvrdila „obnovený záväzok“ voči WHO.

Zdroj: House Republicans push to defund WHO over plan to partner with radical pro-abortion group – LifeSite (lifesitenews.com)

Z angl. originálu preložila: Jesika Senderáková

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

WHO spolupracuje s pro - potratovým Centrom pre reprodukčné práva 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Konečne dobré správy. WHO treba reformovať. Na čelo WHO by sa mohol po amerických voľbách dosadiť napr. Danny Kollar- Bombic. Máme veľa odborníkov na túto funkciu, len sa netreba báť ísť za tým. Skúsme vytvoriť modlitbovu reťaz na tento úmysel. Otec Marián by to mohol spropagovať v nejakom videjko. Ďakujem a držím palce, ste super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás