Transgenderizmus vo svete kritizujú aj rešpektované médiá. Kedy to bude na Slovensku?

New York Times, Economist alebo aj BBC už uverejnili kritické články o zmene pohlavia, najmä v prípade detí, alebo o cancel culture v súvislosti s transtémou. Dokonca aj najprogresívnejší Guardian prestal epidémiu transrodovosti ignorovať. Trans-kritické náznaky prejavil už český a poľský mainstream. Slovensko je pozadu.

Boli časy, keď v rešpektovaných progresívnych západných médiách kritika transgenderizmu predstavovala tabu. Feministky si mohli vykričať hrdlo, že od transaktivistov dostávame verejné vyhrážky zabitím. V časoch, keď tém násilia na ženách boli plné noviny, sa nás „rádioaktívnych“ žien, ktoré veria v dve pohlavia, v mainstreame nezastal nikto.

Nešlo o jedinú transtému, ktorú progresívne médiá vytrvalo ignorovali. Účinky blokátorov puberty, následky hormónov opačného pohlavia, hrôzy spojené s transoperáciami, muži v ženských športoch a priestoroch… To všetko narážalo na neviditeľné múry.

Neskôr sa články, ktoré spochybňovali neustále sa meniace „učenie“ transaktivizmu, začali opatrne v tradičných médiách objavovať. Každý taký text sme v radách trans-kritických feministiek oslavovali. Jednou z lastovičiek bol týždenník Economist.

Economist a NYT

Britský týždenník vydal niekoľko esejí, ktoré upozorňovali na temné stránky transgenderizmu dokonca už v roku 2018. A nezastavil sa. Neskôr v ňom zazneli hlasy o neférovosti účasti mužov („transžien“) v ženských športoch.

Pridala sa kritika blokátorov puberty, cenzurovania slova „žena“, štandardov Svetovej odbornej spoločnosti pre transrodové zdravie a podobne. Dlhší čas tak bol Economist jediným mainstreamovým médiom, ktoré sa ku kritike transtémy odvážilo.

O ďalší míľnik sa postaral New York Times. Pamela Paulová sa v ňom v roku 2022 ohradila voči výrazom ako „tehotná osoba“, ktorými sa ľudia pokúšajú cenzurovať slovo „žena“. O rok neskôr autorka potešila trans-kritické kruhy tým, že sa zastala J. K. Rowlingovej.

Išlo o historický moment a odvážny krok. Odkedy totiž spisovateľka v roku 2019 podporila ženy, ktoré v Británii vyhodili z práce, šikanovali ich, alebo sa im vyhrážali za to, že veria v existenciu dvoch pohlaví, médiá z nej spravili monštrum.

Paulová a prenesene aj New York Times sa tak za Rowlingovú postavili v období, keď spisovateľka pre mnohých predstavovala symbol nenávisti k menšinám. Dokonca aj billboardy s nápisom „Milujem JK Rowlingovú“ preto v Británii aj v Kanade odstraňovali.

Transgenderizmus vo svete kritizujú aj rešpektované médiá. Kedy to bude na Slovensku? 1

BBC a Guardian

Ďalšie nalomenie novinárskeho transtabu zaznamenali v roku 2021 v britskom verejnoprávnom médiu. BBC vtedy uverejnilo článok o lesbách, ktoré muži predstierajúci, že sú ženy („transženy“) nútia k pohlavnému styku.

„Je lesba transfóbna, ak nechce mať sex s transženami?“ znie prvá veta článku. Homosexuálne ženy v článku tvrdia, že ich v LGBT komunite šikanujú za odmietanie mužov, ktorí sa identifikujú ako lesby. Kvôli uverejneniu tohto článku sa pred budovou BBC neskôr konal transaktivistický protest.

Hoci sa v BBC úplne vyhli škandálu s názvom WPATH files, priniesli aspoň správy o uzavretí detskej genderkliniky Tavistock, alebo o reporte Hilary Cassovej. Vďaka Cassovej prestali štátne kliniky vo Veľkej Británii maloletým predpisovať blokátory puberty na zmenu pohlavia.

„Bašta progresivizmu“, denník Guardian a najmä jeho sesterský Observer, už tiež kritizujú transgenderizmus. Okrem toho, že neignorovali správy o Tavistocku a Hilary Cassovejinformovali aj o ženách, ktoré prepustili z práce za transkritické výroky.

Ako jedno z mála progresívnych médií na svete sa Observer tiež venoval škandálu uniknutých dokumentov z diskusných skupín Svetovej odbornej spoločnosti pre transrodové zdravie. Tie naznačujú, že lekári po celom svete neváhajú odporúčať hormóny a transoperácie ťažko duševne chorým, deťom či bezdomovcom.

podporte nás sdzr

Hlasné ticho slovenských médií

Naopak, keď na Slovensku médiá hlavného prúdu píšu o transtéme, robia to zásadne aktivisticky. Oči si zatvárajú aj pred najväčšími kauzami, ktoré prelomili mlčanie progresívnych zahraničných médií.

Do slovenského stredného prúdu sa tak nedostali WPATH files, zatvorenie Tavistocku, správa Hilary Cassovej, škandinávska kritika detskej gendermedicíny ani príbehy ľudí, ktorí si istý čas mysleli, že sú trans a neskôr zmenili názor (detransľudia).

Jediné médiá, ktoré u nás o týchto témach informovali, boli tie konzervatívne, ako Postoj a Štandard, alebo tie „alternatívne“.

Poľsko a Česká republika

Situácia na Slovensku je pozoruhodná aj preto, že v našom hlavnom prúde vládne na transtému omnoho hlbšie ticho než u susedov. V Poľsku aj v Česku sa do mainstreamu dostali aspoň príbehy detransľudí.

Denník idnes.cz napríklad priniesol rozhovor s Danielom Blackom. Tento mladý Čech veril, že je transžena a v osemnástke si kvôli tomu nechal odstrániť penis. Neskôr zmenil názor.

Ani Poliaci pred témou takzvaných “detrans” ľudí nezatvárajú oči. Gazeta Wyborcza sa v roku 2023 porozprávala s Lukaszom Sakowskim. Lukasza ako chlapca starší transsexuál presvedčil, že je transženou a ako adolescent preto užíval blokátory puberty. Z nich mu ostali doživotné následky. 

Celý článok nájdete tu: https://standard.sk/683435/transgenderizmus-vo-svete-kritizuju-aj-respektovane-media-kedy-to-bude-na-slovensku

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Transgenderizmus vo svete kritizujú aj rešpektované médiá. Kedy to bude na Slovensku? 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás