Macron prijíma usmernenia od slobodomurárov o eutanázii

Francúzsky prezident Emmanuel Macron čelí vážnemu rozhodnutiu o zavedení eutanázie vo Francúzsku. Návrh zákona má byť čoskoro predložený poslancom, no Macron váha nad formou a obsahom tejto citlivej reformy.

Na oslave 250. výročia založenia “Grand Orient de France”, bol prezident vyzvaný, aby urýchlil odpoveď na túto otázku. Hoci Macron od prezidentskej kampane 2022 podporoval zmenu zákona smerom k belgickému modelu eutanázie, s blížiacim sa hlasovaním sa stáva opatrnejším.

Návšteva pápeža Františka v Marseille koncom septembra, kde pápež údajne nastolil otázku eutanázie, pridala na vážnosti. Pápež zopakoval svoj odpor voči „aktívnej pomoci pri umieraní“ a varoval pred „humanistickou eutanáziou“. Macron teraz stojí pred dôležitým rozhodnutím, ktoré ovplyvní humánne aspekty, spoločenský konsenzus a politické dôsledky. Francúzsko musí rozhodnúť, či sa vydá cestou Belgicka alebo zvolí iný prístup k ukončeniu života.

„Humanistický pokrok“  tak označila Grand Orient de France, najväčšia francúzska slobodomurárska lóža reformu, ktorá má pripraviť pôdu pre eutanáziu vo Francúzsku. Prezident Emmanuel Macron, ktorý navštívil sídlo lóže v Paríži, sa stal po Emilovi Loubetovi za Tretej republiky a nedávno po Françoisovi Hollandovi tretím prezidentom Francúzskej republiky, ktorý oficiálne navštívil túto inštitúciu. Macron lóžu navštívil už aj v roku 2016, keď bol ministrom hospodárstva.

Počas návštevy sa otvorila aj otázka nárastu antisemitizmu vo Francúzsku po útokoch Hamasu na Izrael začiatkom októbra. Veľmajster lóže, Guillaume Trichard, zdôraznil historickú otvorenosť lóže voči Židom už od jej vzniku na konci 18. storočia, keď ešte Židia nemali francúzske občianstvo, ktoré im udelilo ústavodarné zhromaždenie v roku 1791. Prezident Macron vo svojom prejave pred zhromaždením približne 300 hodnostárov z hlavných francúzskych lóží dodal: „Útok na Žida je vždy pokusom o podkopanie politického projektu, ktorý ho uznáva za slobodného a rovnoprávneho. Je to vždy pokus o podkopanie republiky.“

Macron prijíma usmernenia od slobodomurárov o eutanázii 1

Macrona sa následne pýtali na jeho želanie zmeniť zákon o ukončení života. Hostitelia vyjadrili obavy, že prezidentov prístup je stále príliš váhavý: „Slová musia byť silnejšie,“ zdôraznili. Macron v predchádzajúcich prejavoch spomenul, že eutanázia by mala byť predmetom referenda, čo by umožnila ústavná reforma, ktorú plánuje uskutočniť.

Emmanuel Macron pred zhromaždenými členmi Grand Orient de France prisľúbil, že „právo na dôstojnú smrť“ bude predmetom „zákona o slobode a úcte“.

Poďakoval im za príspevky vypracované v spolupráci s vládou, ktoré umožnia, aby sa tento text v nasledujúcich mesiacoch posunul dopredu, čím uznal ich rozhodujúcu úlohu v súčasnom postupe.

V utorok 14. novembra sa uskutočnilo pracovné stretnutie s prezidentom a predsedom vlády, na ktorom sa zúčastnili hlavní zainteresovaní ministri, vrátane ministra zdravotníctva a ministra solidarity.

V kruhu zasvätených osôb, ktoré na zákone pracujú, panujú rozdielne názory a záujmy. Podľa denníka Le Figaro text počíta s legalizáciou „aktívnej pomoci pri umieraní“, pričom nastoľuje otázku „výnimky pre eutanáziu“ pre pacientov, ktorí si sami nedokážu podať smrtiaci prostriedok. Prezident Macron čelí výzve riešiť tieto etické otázky a jeho obľúbená politická mantra “en même temps”, sa zdá byť ťažko garantovateľná v otázke života a smrti.

Zdroj: Macron Takes Instructions from the Masons on Euthanasia ━ The European Conservative

Z angl. originálu preložila: Jesika Senderáková

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Macron prijíma usmernenia od slobodomurárov o eutanázii 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás