Hostia krváca

16. februára 1266 v portugalskom Santaréme sa mladá žena premožená žiarlivosťou na svojho manžela poradila s čarodejnicou, ktorá jej povedala, aby išla do kostola a ukradla premenenú hostiu, aby ju použila na nápoj lásky.

Žena ukradla hostiu a schovala Najsvätejšiu Eucharistiu do plátna, ktoré sa okamžite zafarbilo krvou. Vystrašená žena utekala domov a otvorila šatku, aby zistila, čo sa stalo. Na svoje počudovanie videla, že z Hostie vyviera krv. Zmätená žena uložila hostiu do zásuvky vo svojej spálni. V tú noc začala zásuvka vyžarovať žiarivé lúče svetla, ktoré osvetľovali miestnosť, ako keby bol deň. Podivného javu si bol vedomý aj manžel a spýtal sa svojej manželky, ktorá mu všetko vypovedala.

Na druhý deň informovali farára, ktorý išiel do domu, aby v sprievode mnohých rehoľníkov i laikov odniesol hostiu a vrátil Najsvätejšiu sviatosť do kostola sv. Štefana v slávnostnom sprievode. Hostia krvácala tri po sebe nasledujúce dni a potom bola umiestnená do krásneho relikviára vyrobeného z včelieho vosku.

V roku 1340 sa stal ďalší zázrak. Keď kňaz otvoril svätostánok, našiel relikviár z včelieho vosku rozbitý na veľa kúskov: na jeho mieste bola krištáľová váza obsahujúca Krv zmiešanú s voskom. Svätá hostia je teraz uložená na eucharistickom tróne z 18. storočia nad hlavným oltárom. Kostol svätého Štefana je dnes známy ako Svätyňa svätého zázraku. Počas stáročí hostia pri rôznych príležitostiach vydávala nové prúdy krvi a v niektorých prípadoch bolo možné vidieť rôzne obrazy Nášho Pána vo Svätej Eucharistii. Medzi svedkami tohto zázraku je svätý František Xaverský, apoštol Indie, ktorý navštívil svätyňu pred odchodom na misie. Odkedy sa zázrak stal, každoročne druhú aprílovú nedeľu sa vzácna relikvia prenesie z domu manželov do kostola sv. Štefana. Z domu manželov sa v roku 1684 stala kaplnka.

Štyria pápeži udelili tomuto eucharistickému zázraku úplné odpustky: Pius IV., sv. Pius V., Pius VI. a pápež Gregor XIV. V kostole sv. Štefana zo Santarému možno ešte dnes vidieť tieto vzácne relikvie.

Zdroj titulného obrázka: https://doverujem-a-verim.blogspot.com/2022/08/zazrak-v-santareme.html

ZDROJ: https://modlitba.sk/?p=18994

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Hostia krváca 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Hostia krváca 2
podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás