Farár Kuffa reaguje na kritiku: Spolubrat Halík sa bude spovedať pred Bohom

Prinášame Vám pravdu, nie takú, kde je väčšina, ale kde je Boh. Neverte všetkému, čo píšu rôzne denníky a médiá účelovo, aby nás rozbili. Spoločnosť ako celok a jedného voči druhému. Zastavme sa a zamyslime sa, akým spôsobom, konkrétne my všetci prispievame aktuálnej situácií na Slovensku. Prinášam pokoj? Alebo šírim nepokoj, strach a pochybnosti? Začnime robiť pokánie a vstúpme do seba. Modlime sa spoločne za pokoj vo svete. Prečítajte si článok zo štandardu a pozrite si video, kde je skutočná pravda.

Liberálni kresťania sú vlci v ovčom rúchu a český kňaz Tomáš Halík by mal prísť na návštevu do Žakoviec. V reakcii na kritické hlasy z kresťanského aj sekulárneho prostredia to vyhlásil kňaz Marián Kuffa.

Kuffa čelil ostatné mesiace kritike po tom, ako viackrát vstúpil do politickej debaty. Pred eurovoľbami sa objavil na videu s kandidátkou Slovenskej národnej strany (SNS) Romanou Tabák, pričom v inom videu podporil svojho brata Štefana a synovca Filipa, ktorí taktiež figurovali na národniarskej kandidátke. Podporu vyjadril aj ministrovi životného prostredia Tomášovi Tarabovi.

Farár zo Žakoviec vstúpil aj do prezidentskej kampane, v ktorej podporil Petra Pellegriniho. Kuffa tak spravil v čase, keď dvaja mladí katolícki kňazi Marek Mucha a Adam Štefanec pôsobili priamo v propagačnom klipe Ivana Korčoka pred prezidentskými voľbami. Spišský biskup František Trstenský pre Postoj vyjadril z Kuffových aktivít sklamanie, pričom avizoval, že sa s ním stretne. Mladí žilinskí kňazi dostali napomenutie.

Kuffa: Halík sa bude spovedať pred Bohom

Najostrejšie vyjadrenie však prišlo od českého kňaza Tomáša Halíka, ktorý v rozhovore pre Šimona Žďárského o Kuffovi povedal, že jeho charitatívna práca s bezdomovcami môže vychádzať z toho, že aj samotný Kuffa má v podstate mentalitu bezdomovca. Zároveň ho spojil s Jozefom Tisom a údajným slovenským katolíckym fašizmom.

Farár zo Žakoviec na kritiku túto reagoval vo videu zverejnenom na platforme Youtube. Kuffa vyhlásil, že Halík, ktorého nazval „spolubratom“, sa bude „zodpovedať pred Všemohúcim Bohom“.

„Kto mňa nazve fašista, ja ho z fleku nazývam liberálny neonacista,“ vyhlásil a vysvetlil, že tým myslí človeka, ktorý „zlomyseľne špiní“ a má nenávistné prejavy voči iným ľuďom.

Uviedol, že o príslušníkov tých menšín, ktorých fašisti v minulosti zabíjali, sa on stará. Halíka vyzval na návštevu Žakoviec, kde pôsobí.

Farár Kuffa reaguje na kritiku: Spolubrat Halík sa bude spovedať pred Bohom 1

Farár a voľby

V súvislosti s tesným úspechom Slovenskej národnej strany v parlamentných voľbách, ktorý mal byť dôsledkom Kuffovho prejavu na pôde Národnej rady, bol kňaz podľa svojich slov označený za „jazýček na váhe, ktorý si Boh vybral“ pre tento účel.

„Ja som si to nevybral, veď mňa zavolali,“ dodal a poďakoval sa Bohu za to, že nemáme “liberálnu vládu”.

„Nie liberáli sú naším nepriateľom, naším nepriateľom je liberálna filozofia, ktorá zabíja nielen nás a naše deti, ale aj deti liberálov a liberálov samých,“ vysvetlil.

Pri voľbe hlavy štátu Kuffa uviedol, že si Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka porovnal vo svetle schvaľovania Istanbulského dohovoru, registrovaných partnerstiev a tranzícií. „To mi stačilo na to, aby som podporil pána Pellegriniho,“ prehlásil.

Konštatoval, že liberáli sa ho snažia dostať do konfliktu so „svetskou vrchnosťou“ a liberálni kresťania do sporu s cirkevnými autoritami. Následne liberálnych kresťanov označil za „vlkov v ovčom rúchu“, ktorí po zvolení “zastupujú nekresťanov” a podporujú tranzície či potraty. Konzervatívny denník Postoj Kuffa taktiež označil za liberálny.

Na pravom mieste som hovoril pravé veci

Žakovský farár sa takisto vyjadril ku kritike, že svoje politické prejavy realizuje v sakrálnych priestoroch. „Ja som sa vyjadroval hodnotovo,“ oponoval s tým, že prioritná je vernosť voči Bohu, nie voči kresťanským médiám a iným subjektom.

„A voči Bohu je ten verný, kto hlasuje a volí takých kandidátov, ktorí sa otvorene, jasne a statočne hlásia ku kresťanským hodnotám. Toto bolo to hlavné, čo Kuffa povedal,“ dodal.

Zdroj: https://standard.sk/694897/farar-kuffa-reaguje-na-kritiku-spolubrat-halik-sa-bude-spovedat-pred-bohom

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Farár Kuffa reaguje na kritiku: Spolubrat Halík sa bude spovedať pred Bohom 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

2 Responses

  1. A ty sa tiez budes zodpovedat pred bohom..ako mozes mat taku drzost a vyhrqzat sa bohom?

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás