Pápež: Cirkev je otvorená pre všetkých, no nemožno požehnávať homosexuálne zväzky

Vatikán 21. mája (VaticanNews) V rozhovore pre americkú televíznu stanicu CBS pápež František zopakoval, že Cirkev prijíma „každého a všetkých“ a objasnil niektoré prvky dokumentu Fiducia Supplicans o udeľovaní požehnania. Svätý Otec tiež odsúdil náhradné materstvo, ktoré sa stalo „biznisom“ a tiež ideológie, ktoré sú vždy „zlé.“ Pápež opäť vyslovil apel adresovaný krajinám vo vojne: „Zastavte sa a vyjednávajte!“ V súvislosti s migrantmi nabáda, aby sme nezostali ľahostajní.

Rozhovor, ktorý pápež poskytol riaditeľke CBS Evening News Norah O’Donnellovej, bol nahraný 24. apríla v Dome sv. Marty a jeho časť bola odvysielaná v nedeľu 19. mája večer v programe s názvom 60 minút.

„Evanjelium je určené pre všetkých,“ zdôraznil pápež, pre nás všetkých, ktorí sme hriešnici: „Aj ja som hriešnik“. Zároveň skonštatoval: „Ak si Cirkev postaví pred dvere colnicu, prestáva byť Kristovou Cirkvou“. Svätý Otec tiež objasnil otázku požehnania zväzkov osôb rovnakého pohlavia, o ktorom hovorí doktrinálny dokument Fiducia Supplicans. „Požehnanie je pre každého“, možno požehnať ktorúkoľvek osobu, avšak nie homosexuálny zväzok: „To, čo som dovolil, nebolo požehnať zväzok“, pretože to je v rozpore so „zákonom Cirkvi“.

Náhradné materstvo je biznis

V súvislosti s homosexualitou novinárka pripomenula, že pápež František v minulosti povedal, že „homosexualita nie je zločin“. Svätý Otec reagoval: „Nie. Je to ľudská skutočnosť.“ Zároveň opäť odsúdil náhradné tzv. surrogátne materstvo, nazývané aj „maternica na prenájom“, ktoré sa podľa pápeža „stalo biznisom, a to je veľmi zlé. Je to veľmi negatívne“, dodal. Avšak pre niektoré ženy, napríklad pre tie choré, to môže byť ich jediná nádej, poznamenáva novinárka. „Možno áno. Ďalšou nádejou je adopcia,“ odvetil Svätý Otec a vyzval, aby sa neobchádzal morálny princíp.

Zdroj: Pápež: Cirkev je otvorená pre všetkých, no nemožno požehnávať homosexuálne zväzky (tkkbs.sk)

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Pápež: Cirkev je otvorená pre všetkých, no nemožno požehnávať homosexuálne zväzky 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Pápež: Cirkev je otvorená pre všetkých, no nemožno požehnávať homosexuálne zväzky 2
podporte nás sdzr

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás