Neviete ani dňa, ani hodiny…

Išiel som na spoveď. Kňaz, ktorý ma spovedal ma požiadal, aby som sa ako pokánie pomodlil, adoroval a prijal Eucharistiu na úmysel za osobu, ktorú v blízkej budúcnosti Pán povolá z tohto sveta, za dušu človeka, ktorý zomrie. Netušil som, že toto pokánie sa doslova „vráti“ tomuto istému kňazovi …

Umierajúci potrebujú našu modlitbu

Bolo to začiatkom novembra 2016. Potreboval som spoveď, ktorú som už niekoľko rokov systematicky vykonával každé dva týždne, pretože mi to dáva veľký pokoj do srdca a skutočnú radosť. Môj stály spovedník sa so mnou nemohol stretnúť v tých dňoch, a tak mi dal radu, aby som išiel do Svätyne Božieho milosrdenstva, „pretože tam sú Boží kňazi, ktorí vypočujú spovede bez zhonu.“

Urobil som ako mi môj spovedník odporúčal. Bolo 10. novembra. Slnečné predpoludnie, ale v bazilike bolo značné prítmie. Kňazi spovedali na oboch stranách. Intuitívne som išiel napravo. Spovedníka som mohol vidieť, bol to kňaz s okuliarmi, stredného veku a s pokojnou tvárou. Počas môjho spovedania ma tento kňaz oslovil s myšlienkou alebo skôr pripomenutím, aká dôležitá je modlitba za umierajúcich ľudí.

Niekde „medzi riadkami“ spomenul dielo modlitby za umierajúcich, ktoré vytvoril. Ako pokánie som dostal modlitbu, okamih adorácie alebo obety sv. prijímania za osobu, o ktorej v blízkej budúcnosti zistím, že zomrela. Pri rozlúčke mi hovorí, že sa nemám báť, ak splácanie pokánia bude trochu oneskorené.

Po spovedi som mal dosť intenzívny čas povinností a zlý prístup k internetu, takže som nemohol vylepšiť svoje vedomosti o apoštoláte modlitby za umierajúcich, ktoré mi kňaz spomenul pri spovedi.

Uplynulo desať dní a ja som nemal splnené pokánie – ani som nedostal žiadne správy o smrti nikoho. Začal som sa trochu báť, pretože nerád odkladám pokánie. Myslel som si, že v tomto prípade bude fajn, keď hneď na druhý deň pôjdem do Łagiewnikov, aby som našiel tohto kňaza a nejakým spôsobom sa k jeho dielu modlitby za mŕtvych pripojil. Keď sa spýtam jednej zo sestier, určite sa dozviem, kde kňaza nájdem a dokážem ho nejako osloviť.

Prišiel som na parkovisko pri Pútnickom dome a rozhodol som sa urobiť prvé kroky do kaplnky ustavičnej adorácie a pomodliť sa tam. Ako som kráčal, uvidel som pohrebné auto, ktoré sa blížilo k vyhliadkovej veži. V istom zmysle, aj keď je to smutný pohľad – pretože človek odišiel z tohto sveta, bol som rád, že by som konečne mohol splniť svoje pokánie.

Bolo presne napoludnie, tak som si myslel, že pravdepodobne svätá omša o 12.00 bude pohrebná, takže pôjdem na ňu a prijmem sväté prijímanie na úmysel už konkrétneho zosnulého. Keď som išiel k dverám vedúcim k bazilike, moje nohy sa podlomili, keď som videl fotografiu kňaza, ktorú mi uložil moje pokánie.

Pokánie, ktoré mi dal po spovedi sa k nemu samo vrátilo. Nikto by neplánoval taký obrat udalostí a na túto udalosť stále nemôžem zabudnúť. Dobrá práca sa nám vracia! Nikdy sa nedozvieme, či sa za nás niekto nebude modliť.

Neviete ani dňa, ani hodiny... 1

Dielo modlitieb za umierajúcich

Apoštolát vzkriesenia, ktoré založil Fra Piotr Mikołaja Marx sa skladá z piatich častí. Sú to: svätá omša (pre všetkých zomierajúcich každý prvý utorok v mesiaci o 18:00 v bazilike Božieho milosrdenstva v Krakove), „kajúca práca“ (pozostávajúca z obety pôstu a prijímania vo zvolenom dni), adorácia Najsvätejšej sviatosti ( nepretržitá adorácia v prvý piatok každého mesiaca v Adoračnej kaplnke), stála stráž pri lôžkach umierajúcich v hospici (osoby strážiace posteľ umierajúcej osoby sa modlia najmä Božie milosrdenstvo v spojení s kaplnkou) a SMS-správa za umierajúceho ktorou požiadate o modlitbu za umierajúceho.

(Ne) obyčajný život kňaza Piotra

Zakladateľ modlitebného diela Fra Piotr Marx pochádzal z Pomoranska. Bol kňazom diecézy Pelplin. V roku 1997 bol vysvätený za kňaza. V posledných rokoch svojho života žil v krakovskej arcidiecéze a slúžil ako kňaz a spovedník v Svätyni Božieho milosrdenstva v Krakove-Łagiewniki.

Posledných dvadsať rokov jeho života – ako bolo zdôraznené v homílii počas pohrebnej omše „prežil na úver“, pretože žil s transplantovaným srdcom. Nebolo to pre neho ťažké, pretože bol pripravený na smrť – bol si vedomý možnosti odchodu kedykoľvek.

Dostal príležitosť prežiť klinickú smrť a preto s láskou hovoril o umierajúcich ľuďoch. Často zdôrazňoval, že okamih prechodu do večnosti je tá najkrajšia vec.

Kňaz Piotr zomrel 15. novembra 2016 v 47. roku života. Po pohrebnej omši v Svätyni Božieho milosrdenstva 21. novembra 2016 bolo telo zosnulého dopravené do kostola Najsvätejšieho Srdca Ježišovho v Krakove, kde po modlitbovej vigílii bol zosnulý prevezený na farský cintorín. Jeho dielo za umierajúcich sa stále vyvíja. Bohu vďaka!

Zdroj: https://modlitba.sk/neviete-ani-dna-ani-hodiny/

NAJNOVŠIU KNIHU O SV. MAXIMILIÁNOVI M. KOLBE – SVEDOK BEZHRANIČNEJ LÁSKY, ako aj iné knihy a predmety, ktoré máme v ponuke SI MÔŽETE ZAOBSTARAŤ NA ADRESE: sdzr2023@gmail.com

VYDALI SME PRE VÁS 2 NOVÉ BROŽÚRY, V KTORÝCH NÁJDETE POSTUP, AKO INTRONIZOVAŤ BOŽSKÉ SRDCE JEŽIŠOVO A NEPOŠKVRNENÉ SRDCE PANNY MÁRIE V RODINÁCH:

V BROŽÚRE KRAĽUJ NÁM KRISTE, NÁJDETE PÔVOD ÚCTY KU KRISTOVI KRÁĽOVI, SPOLU S VYSVETLENÍM OD ROZALIE CELAKOWNY, SKRZE KTORÚ PÁN JEŽIŠ PROSÍ O INTRONIZÁCIU A TIEŽ MODLITBY KU KRISTOVI KRÁĽOVI. V BROŽÚRE ODPROSUJÚCE POBOŽNOSTI SA DOČÍTATE, ČO TO JE POKÁNIE A PREČO JE DÔLEŽITÉ ODPROSOVAŤ. NÁJDETE TAM POPIS ÚCTY K BOŽSKÉMU SRDCU, KTORÁ SPOČÍVA V SVÄTEJ HODINKE, PRVOPIATKOVEJ POBOŽNOSTI A NEPOŠKVRNENÉMU SRDCU PANNY MÁRIE – KONANIU TZV. FATIMSKÝCH SOBÔT. NÁJDETE TAM TIEŽ HLBOKÝ TEXT ROZJÍMANIA K POBOŽNOSTI SVÄTEJ HODINKY. Objednať si ich môžete na adrese: sdzr2023@gmail.com

Neviete ani dňa, ani hodiny... 2

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

podporte nás sdzr

Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás