Sv. Školastika: Požiadala som o to Boha a on mi vyhovel

Dvojčatá často zdieľajú rovnaké záujmy a nápady s rovnakou intenzitou. Preto nie je prekvapením, že Školastika a jej brat-dvojča Benedikt založili náboženské komunity vo vzdialenosti iba niekoľkých kilometrov od seba.

Školastika a Benedikt, ktorí sa narodili v roku 480 bohatým rodičom, vyrastali spolu, kým Benedikt neodišiel zo stredného Talianska do Ríma, aby pokračoval v štúdiu.

O ranom živote Školastiky nie je známe prakticky nič. Založila náboženské spoločenstvo pre ženy neďaleko Monte Cassino v Plombariole, päť míľ od miesta, kde jej brat spravoval kláštor.

Dvojčatá sa navštevovali raz za rok na farme, pretože ženy nemali vstup do kláštora povolený. Tieto časy trávili diskusiami o duchovných záležitostiach.

Podľa svätého Gregora Veľkého strávili brat a sestra posledný spoločný deň v modlitbe a rozhovore. Školastika cítila, že jej smrť je blízko, a prosila Benedikta, aby s ňou zostal do nasledujúceho dňa.

Odmietol jej žiadosť, pretože nechcel stráviť noc mimo kláštora, čím by porušil svoje vlastné pravidlo. Školastika sklonila hlavu v modlitbe a prosila Boha, aby nechal jej brata zostať. Zrazu sa strhla silná búrka, ktorá zabránila Benediktovi a jeho mníchom vrátiť sa do opátstva.

Benedikt zvolal: „Boh ti odpusť, sestra. Čo si to urobila?“

Školastika odpovedala: „Požiadala som ťa o láskavosť a ty si odmietol. Požiadala som o to Boha a on mi vyhovel.“

Brat a sestra sa nasledujúce ráno po noci strávenej v teologickej diskusii rozišli. O tri dni neskôr, keď sa Benedikt modlil vo svojom kláštore, videl, ako duša jeho sestry stúpa k nebu v podobe bielej holubice. Mníchom oznámil smrť svojej sestry a nechal ich priniesť jej telo do kláštora a pochovať ju v hrobke, ktorú si pre seba pripravil. Krátko nato ju nasledoval v smrti.

Svätá Školastika, oroduj za nás!

ZDROJ: https://modlitba.sk/sv-skolastika-poziadala-som-o-to-boha-a-on-mi-vyhovel/

2% Z DANE PRE SLOVENSKÝ DOHOVOR ZA RODINU ❤️🙏🙏 Aj vďaka Vašim 2% pre Vás môžeme naďalej tvoriť bohatý duchovný program, nepretržité RUŽENCOVÉ reťaze, zaujímavé online relácie, články, dokumenty a ešte omnoho viac 🙏🙏🙏 ĎAKUJEME VÁM ❤️ Viac info ako poukázať 2% Z DANE pre Slovenský dohovor za rodinu nájdete tu: https://slovenskydohovorzarodinu.sk/2-z-dane-pre-slovensky-dohovor-za-rodinu/

Sv. Školastika: Požiadala som o to Boha a on mi vyhovel 1
Sv. Školastika: Požiadala som o to Boha a on mi vyhovel 2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás