Šnúra svätého Jozefa

Úcta k šnúre svätého Jozefa vzrástla v roku 1657 v belgickom meste Antverpy v dôsledku zázračného vyliečenia spôsobeného nosením tohto vzácneho opasku.

V tom období žila v Antverpách augistiniánska mníška, sestra Alžbeta Sillevoortová, ktorá vynikala svojou zbožnosťou. Už tri roky trpela ukrutnými bolesťami a lekári nenachádzali žiadne prostriedky na jej vyliečenie. Dokonca zašli tak ďaleko, že vyhlásili, že čoskoro zomrie.  

Sestra Alžbeta stratila všetku nádej v ľudskú pomoc, zato priľnula s nádejou k nebu. Bola osobitne oddaná svätému Jozefovi a prosila ho, aby sa prihovoril u Pána za jej uzdravenie. Aby bolo vidieť, že svoju prosbu a nádej myslí vážne, nechala si na počesť svätého Jozefa požehnať šnúru, ktorou sa potom opásala.

O niekoľko dní neskôr, 10. júna sa modlila sa modlila pred jeho obrazom a zrazu pocítila, že bolesti sa stratili a je celkom uzdravená. Lekári, ktorí poznali jej chorobu i jej priebeh, vyhlásili, že Alžbeta bola zázračne uzdravená. Hneď sa v prítomnosti notára vyhotovila verejná listina, v ktorej lekári dosvedčili, že sa sestra Alžbeta skutočne zázračne uzdravila.

Túto skutočnosť spomínajú nielen bollandisti, ale aj autor knihy ‚Mesiac svätého Jozefa‘, vydanej v roku 1810 v Ríme. Pri čítaní tejto knihy v roku 1842 v kostole svätého Mikuláša vo Verone, kde sa konala marcová pobožnosť, sa o tom dozvedeli viacerí ľudia a mnohí pacienti, podnietení nežnou zbožnosťou k svätému Jozefovi, a napodobňujúc antverpskú rehoľníčku, si zaobstarali požehnanú šnúru. 

Pribúdali zvláštne milosti a oddanosť k šnúre svätého Jozefa sa čoskoro veľmi rozšírila. Stovky šnúr boli z kostola svätého Mikuláša zasielané do Francúzska, kútov Belgicka, krajov Talianska a dokonca aj do Ameriky a Ázie.

Šnúra svätého Jozefa bola žiadaná nielen ako liek proti telesným neduhom, ale aj ako ochrana cnosti čistoty. Biskup z Verony si uvedomil nevyhnutnosť adresovať prosbu Kongregácii obradov, zaslaným listom 14. januára 1859. Blahoslavený pápež Pius IX. schválil dekrétom z 19. septembra 1859 požehnávanie šnúry a praktizovanie tejto pobožnosti ako súkromne, tak i verejne a udelil veľa odpustkov tým, ktorí nosia šnúru svätého Jozefa.

podporte nás sdzr

Milosti spojené s nosením šnúry svätého Jozefa: zvláštna ochrana svätého Jozefa, čistota duše, milosť čistoty, vytrvalosť a osobitná pomoc v hodine smrti 

Šnúra svätého Jozefa má byť biela, vlnená alebo bavlnená a na počesť siedmich bolestí a siedmich radostí svätého patriarchu, má byť na nej sedem uzlov. Šnúra sa nosí na spôsob opasku, a má byť požehnaná kňazom, ktorý má na to poverenie.

Modlitba šnúry svätého Jozefa – denne sa na počesť svätého Jozefa 7x modlí Sláva Otcu s nasledujúcou modlitbou: 

Ó svätý Jozef, ochranca panien, a otec, do ktorého vernej starostlivosti bolo zverené Dieťa Ježiš, samotná Nevinnosť a Panna Mária, modlím sa a prosím ťa týmito drahými sľubmi, Ježiš a Mária, aby som uchránený od všetkej nečistoty, mohol s nepoškvrnenou mysľou, čistým srdcom a cudným telom, najčistejšie slúžil Ježišovi a Márii po všetky dni svojho života. Amen.

ZDROJ: https://sv-jozef.blogspot.com/2023/10/snura-svateho-jozefa.html

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

FACEBOOK DLHODOBO BLOKUJE NÁŠ OBSAH A ŽIVÉ VYSIELANIA. NAŠE VYSIELANIA MÔŽETE AJ NAĎALEJ SLEDOVAŤ NA NAŠEJ STRÁNKE A YOUTUBE KANÁLI. PRIDAJTE SA TIEŽ DO NAŠEJ SKUPINY NA TELEGRAME AK CHCETE ZOSTAŤ PRAVIDELNE INFORMOVANÍ, ALEBO SA PRIHLÁSTE NA ODBER NOVINIEK EMAILOM.

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás