Slovenská republika bude právne uznávať za ženy aj osoby s penismi a za mužov zas osoby s vagínami. Prečo mlčia kresťanskí politici?

Na pohlavných orgánoch už záležať nebude. Lengvarský podpísal nové usmernenie o zmene pohlavia

Západná prax zmeny pohlavia bez nutnosti chirurgického zákroku zavítala už aj na Slovensko. Ministerstvo zdravotníctva bez širšej spoločenskej diskusie schválilo odborné usmernenie, podľa ktorého na zmenu pohlavia stačí hormonálna liečba a rok života v takzvanom preferovanom rode.

Kontroverzné presvedčenie, že vonkajšie biologické znaky vôbec nemusia korešpondovať s pohlavím človeka, je jedným z posledne pretláčených naratívov zo strany globálneho LGBT hnutia.

V súlade s týmto názorom viaceré krajiny, ako napríklad Belgicko, Írsko, Portugalsko, Nórsko alebo Španielsko, zliberalizovali podmienky pre oficiálnu zmenu pohlavia. Ako jedno z posledných tak urobilo Švajčiarsko, kde je od nového roka možné uskutočniť proces jednoduchým spôsobom na matrike.

Na tamojšom úrade bude stačiť iba osobné vyhlásenie, že sa cítite ako žena, aj keď ste muž, alebo naopak. Nebude sa vyžadovať podstúpenie hormonálnej terapie, chirurgickej operácie ani vykonanie medicínskej diagnózy či iného posúdenia zdravotného stavu.

Slovensko nechce zaostávať

Na polceste k týmto pomerom sa za vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) ocitlo už aj Slovensko. Deje sa tak pre iniciatívu jeho ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (OĽaNO), ktorý koncom marca podpísal dokument s názvom Odborné usmernenie Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky na zjednotenie medicínskych postupov pri vydávaní lekárskeho posudku pri zmene pohlavia.

Jeho kľúčovým bodom je skutočnosť, že pri zmene pohlavia „ruší prax nútených kastrácií“, teda chirurgické odstránenie mužských a ženských pohlavných orgánov. Na zmenu pohlavia tak bude po novom stačiť „hormonálna liečba v kombinácii s testom života v preferovanom rode v trvaní najmenej jedného roka“.

V praxi tak prichádza k stavu, že Slovenská republika bude právne uznávať za ženy aj osoby s penismi a za mužov zas osoby s vagínami. Teoreticky to znamená aj to, že človek úradne vedený ako muž bude môcť otehotnieť. K vážnej zmene popierajúcej základné biologické pravidlá pritom prichádza bez celospoločenskej diskusie.

Celý článok nájdete tu: https://dennikstandard.sk/196949/na-pohlavnych-organoch-uz-zalezat-nebude-lengvarsky-podpisal-usmernenie-o-zmene-genderu/

LENGVARSKÉHO TREBA ODVOLAŤ

Ak nechcú kresťania vo vláde skončiť s hanbou veľkou ako Himaláje, mali by ministra Lengvarského odvolať. Pokojne aj s opozíciou. Inak totiž nedosiahnu nič.

Divná povera, že rozhodnutím ľudskej vôle možno zmeniť biologickú realitu pohlavia a tak dôjsť k vytúženému šťastiu, už dorazila aj k nám. Minister zdravotníctva Lengvarský podpísal odborné usmernenie o tom, že, po lopate povedané, muž môže menštruovať, otehotnieť či porodiť a ženám sa medzi nohami niečo môže bimbať. Čo tam po nejakých pohlavných orgánoch či chromozómoch.

Kam tá cesta smeruje

Amerika a západná Európa majú na tejto šialenej revolučnej ceste pred nami asi tak desať až pätnásť rokov náskok. Vieme, kde sú dnes. O pár rokov sa môže stať vašej dcére, že sa v nejakej šatni bude musieť pozerať na holého chlapa, ktorý dostal papier o tom, že je ženou. Samozrejme, deti budú v školách počúvať, že pohlavie možno zmeniť, prípady rodovej dysfórie narastú o stovky percent, lebo to bude móda. Dievčence si budú dávať amputovať prsníky atď. Keď sa vzbúrite a budete chcieť naďalej nejakú ženu oslovovať ako „ju“ a nebude sa jej to páčiť, tak vás vyrazia z roboty. To nie sú fantázie, v krajinách, ktoré majú pred nami náskok, to tak je teraz. Teda u nás sa to nestane hneď, ale príde to. Lebo tak to chodí.

Ako sme sa sem dostali?

Už to bublalo aj za vlády Smeru, aj za Krajčího

Dokument bol už pripravovaný dávno, ešte za vlády Smeru. Za novej vlády sa stal prekážkou jeho schválenia dnes už bývalý riaditeľ odboru duševného zdravia doktor Peter Šomšák, ktorý s ním nesúhlasil. Minulý rok bol odbor zrušený a tým bol zrušený aj Šomšák. Doktor Šomšák sa vtedy vyjadril, že štátny tajomník Kamil Száz mu oznámil, že na ministerstve končí, lebo mu robí zlé meno a Slovenská psychiatrická spoločnosť s ním nechce spolupracovať.

Čo na to kresťania?

Bez ohľadu na jeho náboženstvo, každému človeku zdravý rozum, obyčajná ľudská skúsenosť a aj biologická veda povedia, že človek je muž alebo žena a že ani nejaká amputácia, zmrzačenie alebo plastika na tom nič nezmenia.

Kresťania majú však v porovnaní s nereligióznymi ľuďmi ešte jeden dôvod navyše, aby odmietali tranzíciu mužov na ženy a naopak. Ten dôvod je veta z knihy Genezis: „Muža a ženu ich stvoril.“ Teda kresťania by si mali byť vedomí, že ich zodpovednosť za stav vecí je ešte väčšia.

Medzi kresťanmi vrátane politických kruhov panuje mrákotné ticho. Ozvala sa jedine Anna Záborská, ktorá chce čeliť ministrovmu rozhodnutiu návrhom zákona.

Spomeňme si, že táto vládnuca garnitúra, najmä vďaka kresťanom v OĽaNO, mala byť podľa niektorých liberálnych alarmistov hrozbou nastolenia „teokratického štátu“. Vedeli sme, že onen „teokratický štát“ je hlúposť, ale to, že namiesto neho tu bude pokojne pokračovať liberálna antropologická revolúcia, ako keby sa nechumelilo, to sme sa nenazdali.

Všimnime si, že ministrovi Lengvarskému možno ani len nenapadlo, že by mohol rátať s nejakým kresťanským politickým nesúhlasom. Zdá sa, že sa ničoho nebojí. A tuším, že tento jeho postoj je oprávnený. Nikto mu nepovedal ani jedno nevrlé slovo. Kresťania v parlamente, ako sa hovorí, „nenásobia, nedelia“.

Celý článok nájdete tu: https://dennikstandard.sk/197633/revolucionara-lengvarskeho-treba-odvolat/

Príspevky - podporte nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

5 Responses

  1. Akože to už naozaj prechádza všetky medze presne napĺňate vôľu antichrista Presne to sa deje čo sa dialo za dni Noacha Že skazenosť ľudstva bola tak veľká že Boh musel dopustiť koniec a presne to sa deje aj teraz antikrist je duch ktorý tvorí to čo by podporujete preto aj LGBT si Dali znak duhu lebo druhá bola zmluva medzi Bohom a no a Noachom znak že už potopa nepride ale to vas nezachrani pride Boži hnev na tento svet lebo zvratenost je nehorazna je len škoda že aj na Slovensku si našiel svojich ludi svoju bandu ktory napknaju jeho plany no vy sami otom dobre viete vy nie ste Slepý vy poznate pravdu ale pravdu nečinite lebo vašim otcom je ten zlodej klamar a vrah diabol a tak klamstvo je vam blizske činte pokanie pokial sa ešte da !!!

  2. možete sa búchat do hrude aj tak nič neurobíte pretože slováci sú OVCE.

  3. Čiže keď pretiahnem ženu, ktorá sa povžuje za muža….koho som pretiahol? Ženu, či muža? Či dokonca to bude homosexuálny styk? Pričom ten „muž“ bude mať prisia i vagínu a napriek tomu to bude muž? Či čo to bude?

  4. Dufam,že sa toto zastaví,aby sme sme neurazili aj my našho Pána…A nepritiahli na seba a naše deti novú kliatbu.Toto nie len blaznovstvo ,ale ťažke prehrešenie voči Božiemu plánu stvorenia….nečudujme sa potom rôznym tornadam,katastrofám atd.Boh sa nedá vysmievat.

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás