Pustite sa s nami do májovej výzvy – máj v šatách pre Pannu Máriu

Svätý Maximilián Mária Kolbe s radosťou dával dary Nepoškvrnenej. Keď sa blížil deň alebo mesiac zasvätený Márii, rozmýšľal, ako by mohol potešiť svoju nebeskú Matku. Niekedy to bola zvláštna modlitba, pôst, nejaké odriekanie alebo konkrétny čin. Podľa Jeho príkladu by sme chceli povzbudiť všetky dámy, ženy, dievčatá, ktoré nás sledujú…, aby v máji darovali Panne Márii jedinečný dar: uctili si ju šatami.

🌸 Je vznešené a podmanivo krásne, keď sa katolícke ženy riadia vzorom Panny Márie, ktorá bola vždy pôvabná, spanilá a ušľachtilá a neustále vyžarovala čistotu a cudnosť.

💮 Sú však ešte dva dôležité dôvody, prečo by sa ženy mali obliekať cudne a slušne:

1. Z úcty a rešpektu voči Bohu.

2. Aby neboli pre ostatných nežiadúcim rozptýlením a kameňom úrazu.

Zvlášť pri obliekaní sa do kostola by si každá dáma mala vybrať krásne ženské šaty, aby sa jej telo stalo dôstojným chrámom Pána.

🌸 Katechizmus Katolíckej cirkvi totiž hovorí o správnom obliekaní na svätú omšu nasledovné:

„Aby sa veriaci náležite pripravili na prijatie tejto sviatosti, majú zachovať pôst predpísaný v ich Cirkvi. Vonkajší postoj (pohyby, odev) má vyjadrovať úctu, slávnostný ráz a radosť tejto chvíle, keď sa Kristus stáva naším hosťom.“ (1387)

💮 Výber šiat nie je len o vzdávaní náležitej úcty Pánovi, ale aj o objavovaní svojej hodnoty a krásy – ku ktorej je každá žena, dáma či dievča povolané.

🌺 Veď byť módnou neznamená, že obliekanie je bez hraníc. Aj móda ich má. Sami rozhodujte o vzhľade svojej sukne podľa dôstojnosti svojho srdca a tela. Nedovoľte milé dámy, aby móda obmedzovala vašu cudnosť a dôstojnosť. Nedovoľte, aby vás móda formovala. Módu tvoríte Vy! Nie ste bábky, ani figuríny, ktoré možno ľubovoľne otáčať. STE ŽIVÝMI BYTOSŤAMI – ŽENAMI – – DIEVČATAMI – DÁMAMI NEPOŠKVRNENEJ.

📢 A aj preto sa pustite s nami do májovej výzvy – MÁJ V ŠATÁCH PRE PANNU MÁRIU.

Nezabudnite, že to môžu byť sukne alebo šaty. Nohavíc je potrebné vzdať sa!

Výzva začína v nedeľu 5. mája, avšak odporúčame nahliadnuť do šatníka už vopred a pripraviť si oblečenie, ktoré si plánujete obliecť v máji. Možno to bude potrebovať osvieženie, šitie alebo žehlenie. Urobte to s radosťou, že sa pripravujete obdarovať Máriu. Pripravte si aj vhodné topánky, či blúzky, aby vám od 5. mája neprekážala žiadna maličkosť.

Ak máte pochybnosti o tom, či to zvládnete, či je možné celý mesiac nosiť len sukne a šaty, odovzdajte tieto pochybnosti Nepoškvrnenej Čistote. Ak je to Mária, ktorá vás pozvala, aby ste prijali túto výzvu, určite vám pomôže vyrovnať sa so všetkými ťažkosťami.

Zverte mesiac máj a toto úsilie Matke Božej.🌹Ⓜ️🌹

…………………………………………………………………….

Text a obrázok pripravil: Mikuláš Mária Lipták – Rytier Nepoškvrnenej 💙⚔️

Pustite sa s nami do májovej výzvy - máj v šatách pre Pannu Máriu 1

Podporte aktuálne projekty – KLIKNI TU: pripravujeme pre Vás

Pustite sa s nami do májovej výzvy - máj v šatách pre Pannu Máriu 2

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás