Pápež: Systematickou prevenciou vykoreniť zneužívanie detí – kultúru smrti

dieťa plače sdzr

Rím 4. novembra (RV) „Nech je ochrana maloletých čoraz konkrétnejšie bežnou prioritou výchovnej činnosti Cirkvi“. To sú slová pápeža Františka, ktoré adresoval v posolstve účastníkom konferencie s názvom: „Podporovať ochranu detí v čase COVIDu-19 i mimo neho“.

Podujatie v Ríme 4. novembra organizuje Komunita pápeža Jána XXIII., Talianska katolícka akcia, spolu s Talianskym športovým centrom. 

Spolupracujú s nimi i Centrum pre viktimológiu a bezpečnosť Bolonskej univerzity. Prítomní sú aj predstavitelia Európskeho i talianskeho parlamentu i Poštová polícia.

podporte nás sdzr

Svätý Otec v posolstve píše o naliehavej potrebe obnoveného odborného formovania všetkých tých, čo sú zodpovední za vzdelávanie a pracujú v prostredí s maloletými – ako v Cirkvi, tak i v spoločnosti a rodine. „Jedine takto, systematickým činnosťou preventívneho spojenectva, bude možné vykoreniť kultúru smrti, ktorú so sebou nesie každá forma zneužívania – toho sexuálneho, zneužívania svedomia i zneužívania moci“, píše pápež.

Petrov nástupca ocenil spoločný projekt, vďaka ktorému spomínané organizácie formujú dospelých i mladých ľudí k tomu, aby vedeli rozpoznať rizikové situácie. Na záver píše:

„Ako laické združenia vás vyzývam, aby ste vytrvali v tejto práci formovania ku spoluzodpovednosti, dialógu a transparentnosti. Nech je ochrana maloletých čoraz konkrétnejšie bežnou prioritou výchovnej činnosti Cirkvi; nech je podporou otvorenej, dôveryhodnej a kompetentnej služby, s pevným postojom proti akejkoľvek forme ovládania, znevažovania intimity a spoluzodpovedného mlčania.“

Prevzaté z: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211104016

Photo by Kat J on Unsplash

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás