Pápež: Modlime sa k sv. Michalovi, aby bol zakaždým porazený diabol

Svätý Otec slávil svätú omšu vo Vatikánskych záhradách pre členov Vatikánskeho žandárskeho zboru pri príležitosti sviatku ich patróna sv. archanjela Michala.

Foto: SpC-Vatican

Vatikán 4. októbra (RV) Prinášame myšlienky Svätého Otca z homílie pri svätej omši, ktorú slávil v sobotu 2. októbra vo Vatikánskych záhradách pre členov Vatikánskeho žandárskeho zboru pri príležitosti sviatku ich patróna sv. archanjela Michala.

„Koľkokrát si ľudia navzájom „vynadajú“… Pohádame sa a stratíme pokoj. Ľudia sa navzájom nepočúvajú a pokoj sa stráca. Kto to zasieva? Diabol. Vojny sú ovocím diabla, nebojím sa to povedať.

podporte nás sdzr

Možno niekto povie: „Ale otče, to je príliš staromódne!“. Nie, je to pravda a pravda nie je ani moderná, ani staromódna, je to pravda. Vždy to tak bolo. Nepriateľ ľudskej prirodzenosti: to je diabol. Prečo? Zo závisti. Biblia hovorí, že s diablom vstúpila do sveta závisť, ktorá nás ničí a oddeľuje od seba.

A v Biblii vidíme, že Pán nám dáva anjelov, aby nás sprevádzali, tiež aby nás bránili, aby nás mohli chrániť pred touto „politikou“ diabla, aby nás ničil. Diabol chce zničiť, ako chcel zničiť Ježiša. Tu je to, čo nás zachránilo: Ježiš.“

„Na sviatok svätého archanjela Michala, ktorý je podľa Zjavenia sv. Jána vodcom posledného boja, ďakujeme Bohu za to, že nás po hriechu nenechal samých: dal nám anjelov, aby nás sprevádzali, aby nás sprevádzali počas celého života. A každý z nás má svojho spoločníka, anjela, ktorý nás vždy sprevádza. Nesmieme zabúdať na modlitbu k nim.

A táto armáda anjelov má aj odvážneho vodcu, ktorým je svätý Michal: je tam so svojím mečom – vidíme ho na obraze – a zabíja diabla, zabíja tú beštiu. Tak to bude na konci sveta, keď Boh definitívne zvíťazí nad zlom a bude to on, kto povedie armádu anjelov v tomto poslednom boji.

Myslime na posledný boj a myslime na náš každodenný boj: každý deň musíme bojovať. Pretože dnes nie je ľahké žiť kresťanský život: vždy sú tu ťažkosti… to, ono… rodina, deti, kolegovia v práci, svokra a to všetko… Vždy sú tu ťažkosti: rozdeliť, zasiať zlo. Preto sa modlime k svätému Michalovi, aby bol zakaždým porazený diabol, ktorý spôsobuje rozdelenie, zasieva závisť… A modlime sa aj k anjelovi, ktorý nás sprevádza životom.“

Plné znenie homílie (tal.)

Zdroj: tkkbs.sk

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás