Panna Mária prosí o zasvätenie Ruska a…. zadosťučinenie!

PRVE SOBOTY SDZR PRVE PIATKY

Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier…“ Mária prosila vo Fatime o zasvätenie Ruska a o odprosujúcu pobožnosť počas prvých sobôt v mesiaci. Svätý Otec 25.3. Rusko zasvätil podľa požiadaviek Panny Márie.

Druhá časť prosby však zatiaľ ostáva nevyplnená…

Uplynul už mesiac odkedy sme svedkami krutej vojny na Ukrajine. Každý deň vidíme obrazy bombardovaných ukrajinských miest a obetí vojny. Cez našu krajinu prichádza množstvo utečencov s neľahkým osudom. Pápež František sa rozhodol urobiť to, čo nebolo umožnené sv. Jánovi Pavlovi II. a menovite zasvätil Rusko a Ukrajinu Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Svätý Otec splnil prosbu Panny Márie, ktorú predložila pastierikom vo Fatime. Úmyslom zasvätenia je zverenie týchto krajín a celého sveta pod ochranu Panny Márie a prinavrátenie pokoja. Pápež František týmto aktom chce obrátiť našu pozornosť na prosby, ktoré Matka Božia predložila počas zjavení vo Fatime :

13.7.1917 ukázala najprv počas zjavenia deťom peklo:

„Videli ste peklo, kam sa dostávajú duše úbohých hriešnikov. Aby ich zachránil, chce Boh vo svete zaviesť úctu k môjmu Nepoškvrnenému Srdcu. Ak ľudia urobia, čo vám poviem, veľa duší sa zachráni a bude mier…“

… prídem požiadať o zasvätenie Ruska môjmu Nepoškvrnenému Srdcu a o zmierne sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci.…“

Svätý Otec berie prosby Matky Božej vo Fatime vážne a my by sme ho v tom mali nasledovať. Pápež v zjednotení s biskupmi celého sveta zasvätil Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, čím splnil prvú časť požiadavky. Druhá časť zostáva na nás. Je ním odprosujúca pobožnosť prvých (fatimských) sobôt. Prísľub, ktorý nám Panna Mária dáva stojí za to, aby sme to skúsili.

„…Ak ľudia splnia moje želanie, Rusko sa obráti a bude mier. Ak nie, bude Rusko šíriť svoje bludy po svete a Svätý Otec bude musieť veľa trpieť, rôzne národy budú zničené.“ (13.7.1917)

Prečo práve zmierne prijímania počas prvých sobôt v mesiaci?

Počas nočnej modlitby z 29. na 30. mája 1930 Pán Ježiš povedal sestre Lucii: «Dcére moja, dôvod je veľmi jednoduchý: je päť druhov urážok a rúhaní proti Nepoškvrnenému Srdcu Márie:

1. Rúhanie proti Nepoškvrnenému počatiu.

2. Rúhanie proti panenstvu Matky Božej

3. Rúhanie proti jej Božskému materstvu, pri súčasnom nesúhlase uznať ju za Matku ľudského        pokolenia.

4. Skutky tých, ktorí sa snažia verejne vštiepiť do sŕdc detí ľahostajnosť, pohŕdanie či dokonca nenávisť voči Nepoškvrnenej Matke.

5. Skutky tých, ktorí profanizujú obrazy Najsvätejšej Panny 1

Je potrebné zadosťučiňovať za tieto hriechy, ktoré sa dostávajú Nepoškvrnenému srdcu Panny Márie. Pobožnosť fatimských sobôt je úzko spätá s prvopiatkovou pobožnosťou. Význam prvopiatkovej pobožnosti je v odčiňovaní hriechov a urážok, ktoré zraňujú Božské srdce Ježišovo. Prvopiatková a fatimská pobožnosť nasledujú hneď po sebe a tak podmienka pre splnenie fatimských sobôt je o to ľahšia, že sviatosť zmierenia ktorú si konáme počas prvých piatkov nám platí aj na prvú sobotu v mesiaci. Nech sa nám stane pobožnosť fatimských sobôt práve takou dôležitou a samozrejmou, ako pobožnosť prvých piatkov, aby sme tak žili svoje osobitné zasvätenie sa Panne Márii. A tak zároveň splníme podmienky zasvätenia sa jej Nepoškvrnenému srdcu, ktoré od nás Panna Mária žiada vo Fatime.

Čo treba na prvú sobotu treba spraviť?

  1. urobiť si dôkladnú svätú spoveď
  2. ísť na svätú omšu, sväté prijímanie obetovať ako zmierenie za urážky, ktoré sa dostávajú Nepoškvrnenému Srdce Panny Márie
  3. modliť sa svätý ruženec
  4. rozjímať aspoň 15 minút nad tajomstvami svätého ruženca

Úmysel odčiniť urážky spôsobené Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie má prenikať nielen sviatosť zmierenia, ale aj všetky ostatné prvky pobožnosti prvých sobôt.

Príď aj ty 2.4. na fatimskú sobotu do kostola vo svojom meste. Aj vďaka tebe môže vo svete nastať mier!

Natália Senderáková

Použité zdroje:

  1. https://www.maria.sk/pat-prvych-sobot

O prvopiatkovej pobožnosti – ODČIŇOVANÍ URÁŽOK, KTORÉ SA DOSTÁVAJÚ BOŽSKÉMU SRDCU JEŽIŠOVMU SA DOČÍTATE VIAC TU:

O POBOŽNOSTI FATIMSKÝCH SOBÔT SA DOČÍTATE VIAC TU:

ODČIŇOVAŤ NAŠE HRIECHY MÔŽEME AJ CEZ POBOŽNOSŤ SVÄTEJ HODINY:

NATOČILI SME PRE VÁS AJ RELÁCIU KATOLÍCKE POBOŽNOSTI S O. MARTINOM DUDOKOM, POZRIEŤ SI JU MÔŽETE TU:

podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás