Človek nemusí byť natoľko všímavý, aby videl, že dnes sa mnohé manželstvá rozpadajú a v rodinách vládne nepokoj. Veď už sestra Lucia z Fatimy povedala, že posledný boj medzi Bohom a satanovým kráľovstvom bude o manželstvo a rodinu. Iste, dnes sú rodiny veľmi ohrozené, avšak čoho sa strachovať, keď svoju rodinu vložíme do ohňa Ducha Svätého a zasvätíme ju Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie?
„Uchovávanie radostnej rodiny vyžaduje mnoho od oboch, ako od rodičov, tak od detí. Každý člen rodiny sa musí určitým spôsobom stať služobníkom ostatných.“ sv. Ján Pavol II.
POKÁNIE, POKÁNIE, POKÁNIE
Ľudia si v dnešnej dobe neuvedomujú, v akom stave sú ich manželstvá a v akom stave je ich vzťah s Bohom. Pretože od vzťahu s Bohom sa odvíja aj náš vzťah v manželstve. Koľko času denne trávime s Bohom, s manželkou/manželom a koľko času trávime s priateľmi, pred televíziou, či na Internete? Ak si odpovieme na túto otázku, zistíme, ako je to v skutočnosti s našou láskou k Bohu a manželke/manželovi. Potrebujeme Ducha Svätého, ktorý nás zobudí a vyvedie nás na púšť do ticha, kde si svoj vzťah s Bohom a v rodine, môžeme usporiadať. Ako to môžeme urobiť? Panna Mária nám dáva návod už mnoho desiatkov rokov. Posledné desaťročia spomína jednu vec: pokánie, ktoré je častou témou Jej zjavení. Dnes viac ako inokedy, je potrebné konať pokánie. A čo je to pokánie? Pokánie je spoznanie svojho osobného hriechu a následná snaha zadosťučiňovať za tento hriech; hriech, ktorý zabil Boha a On, náš milujúci Boh, nás svojou smrťou na kríži spasil a svojou krvou zmyl naše hriechy.
KONANÍM UKAZUJEME POSTOJ
Neexistuje hriech, ktorý by nemal dopad na celý svet; aj ten najmenší hriech dopadá na celú Cirkev a na všetko ľudstvo. Ak hriech pácha autorita, oslabuje tých, ktorých má duchovne viesť. Manželov hriech má dopad na manželku a na deti. Kňazov hriech má dopad na farnosť. Biskupov hriech má dopad na diecézu. A pápežov hriech má dopad na celú Cirkev. Našťastie, funguje to aj naopak. Keď koná pokánie manžel, požehnanie dostáva aj manželka aj deti. Keď koná pokánie kňaz, celá farnosť je tým požehnávaná. Ak biskup, tak celá diecéza a ak pokánie koná pápež, jeho pokánie posilňuje celú Cirkev. Pokánie musí spĺňať to, že konáme vynáhradu Pánu Bohu aj ľuďom. To znamená, že po svätej spovedi – po sviatosti pokánia, máme mať pripravené skutky, ktorými zadosťučiníme za naše vykonané hriechy. Milovať znamená mať čas pre milovaného. Preto, ak zanedbávame Boha, nájdeme si na Neho čas. To isté platí o zanedbávaní partnera, že si potom nájdeme čas na milovanú osobu. Svojím konaním jasne ukazujeme svoj postoj. Ak s Bohom netrávime čas, znamená to, že Ho nemilujeme. Ak netrávime čas s manželom/manželkou nemilujeme ho/ju. Môžeme sa snažiť vytvárať okolo vzťahu nejaké zdanie, no kritérium je jasné: koho milujem, s tým trávim čas. Boli sme stvorení na to, aby sme milovali Boha. Pretože to je prvé prikázanie, v prvom rade máme milovať Boha a nie seba, manželského partnera, deti, peniaze, majetok, či inú mamonu. Ak sa nedokážeme s Bohom rozprávať a tráviť s Ním čas, náš vzťah s Ním je nulový. A môžeme si nahovárať, čo chceme.
STRÁCAŤ ČAS S MILOVANÝMI
Vzťah s milovanými osobami napravíme tak, že našou formou pokánia, bude snaha venovať svoj čas Bohu, odísť do ticha s ružencom v ruke a komunikovať s Pánom. Máme si nájsť miesto, kde budeme s Bohom sami – odísť do intimity, do púšte. Najintímnejší čas s Bohom sa dá stráviť v kostole pri adorácii. Dnes je veľmi dôležitá Eucharistická úcta, preto sú potrební kňazi, ktorí majú úctu k Eucharistii a robia adorácie. Sú veľmi dôležité miesta, kde sa koná nepretržitá adorácia. Keďže diabol vie, koľko požehnania dostávame pri adorácii, na tieto miesta a na kňazov, ktorí milujú Eucharistiu, veľmi útočí. Rovnako to platí aj o manželstve – máme si odoprieť svoje koníčky, aj keď nás to bude bolieť. Miesto toho si máme sadnúť spolu s manželkou/manželom a rozprávať sa. S milovanými máme doslova strácať čas, pretože takúto podobu má láska.
Spracovala: Dominika Knapová
Reláciu online vo svete: Dominik Chmielewski – Obrátenie manželstva a rodiny v ohni Ducha svätého (1. časť) SLEDUJTE TU:
Nová brožúra: POTRAT JE DUCHOVNÝ BOJ
- svedectvo Zachary Kinga – Panna Mária mu povedala, že ho volá do svojej armády a jeho úlohou je pomôcť Jej ukončiť potraty
- modlitby uzdravenia a oslobodenia po spontánnom aj umelom potrate
- Zaobstarať si ju môžete kontaktovaním na mail sdzr2023@gmail.com.
DUCHOVNÉ UZDRAVENIE PO UMELOM POTRATE
,,Veď ty si stvoril moje útroby, utkal si ma v živote mojej matky. Chválim ťa, že si ma utvoril tak zázračne; všetky tvoje diela sú hodny obdivu a ja to veľmi dobre viem. Moje údy neboli utajené pred tebou, keď som vznikal v skrytosti, utkávaný v hlbinách zeme. Tvoje oči ma videli, keď som ešte nebol stvárnený, a v tvojej knihe boli zapísané všetky moje dni, len pomyselné, lebo som ešte ani jeden neprežil.“ (Žalmy 139:13-18)
Božie milosrdenstvo je nekonečné
Ján Pavol II. v Evangelium vitae, 58 píše: „Je pravda, že matka umelý potrat prežíva často dramaticky a bolestne, lebo rozhodnutie zbaviť sa počatého plodu nepochádza vždy z čisto egoistických dôvodov a z pohodlnosti, ale má za cieľ chrániť isté dôležité dobrá, ako je vlastné zdravie alebo dôstojná životná úroveň ostatných členov rodiny. Niekedy prichádza obava, že počaté dieťa bude musieť žiť v takých zlých podmienkach, že sa stane lepšie, ak sa nenarodí. Ale všetky tieto a im podobné dôvody, akokoľvek sú vážne a dramatické, nikdy nemôžu ospravedlniť úmyselné pozbavenie života nevinnej ľudskej bytosti.“
Ak sme podstúpili potrat alebo sme sa na jeho vykonaní nejako podieľali a teraz máme výčitky svedomia, nezúfajme, pretože Božie milosrdenstvo je nekonečné a také obrovské, že dokáže odpustiť všetko, aj tento ťažký hriech, ak ho my ľutujeme a kajáme sa. A odpustenie potrebujeme všetci, nielen čo sa týka potratu, preto si odpúšťajme navzájom, ako Boh odpúšťa dennodenne každému.
,,A buďte k sebe dobrí, milosrdní, odpúšťajte si navzájom, ako aj vám Boh odpustil v Kristovi.“ Ef 4,32
Konkrétne kroky uzdravenia po umelom potrate
- Dať dieťatku meno, pretože Boh nás pozná podľa mena. Dieťatko v žiadnom prípade netreba brať ako zhluk buniek. Pokrstiť ho krstom lásky. Modli sa k nebeskému Otcovi za poznanie mena svojho nenarodeného dieťaťa.
- Ak dieťatko nemohlo mať pohreb, je vhodné dať odslúžiť sv. omšu na úmysel ZA PRIJATIE DO NEBESKÉHO KRÁĽOVSTVA. Sv. omša sa neslúži za odpustenie hriechov pre dieťatko, pretože nemalo žiadne hriechy, iba ak dedičný hriech. Samotný Ježiš sa obetoval aj za toto dieťatko a vzal ho do nebeského kráľovstva.
- Vyznať tento ťažký hriech vo svätej spovedi. Je dobré sa zriecť aj zlých duchov, ktorí prichádzajú s týmto hriechom do života človeka. (,,Zriekam sa ducha potratu. Zriekam sa ducha smrti. Zriekam sa aj všetkých dôsledkov, ktoré tieto hriechy v mojom živote spôsobili. Zriekam sa všetkých duchov, ktorí vošli do môjho života v dôsledku týchto hriechov (používania antikoncepcie alebo v dôsledku spáchania potratov). Zriekam sa všetkých duchovných pút, ktoré ma spútavajú a zväzujú a prosím Boha o odpustenie, prosím, aby ma prikryl svojou prečistou krvou, aby mi preukázal svoje veľké, nesmierne a nepochopiteľné milosrdenstvo.“)
- Povedať kňazovi, koľko detí bolo potratených, či sa používala antikoncepcia v akejkoľvek forme. Povedať, aj keď si nie sme istí, či bolo dieťatko potratené.
- Pokánie, náprava hriechu, úprimná ľútosť hriechu:
- Obrátenie, zmena života, časté prijímanie sviatostí najmä Eucharistie a sv. spovede, pravidelná modlitba.
- Možnosť duchovnej adopcie nenarodeného dieťaťa (9 mesiacov), ako možnosť nápravy a pokánia. Žena sa deväť mesiacov modlí za nenarodené dieťa, ktoré je v ohrození života. Takto môže vyprosiť život pre iné dieťatko.
- Vykonať si púť s úmyslom odprosiť za svoj skutok. Vhodné sú duchovné obnovy, duchovné cvičenia, pôst, almužna, dobré skutky, modlitby oslobodenia, modlitby za vnútorné uzdravenie.
- Každý rok zapáliť sviečku za počatý život (každoročne 25.marec).
- Modliť sa pred potratovými klinikami, za ukončenie potratov. Na Slovensku sú projekty, s ktorými sa môžete zapojiť: 9 mesiacov za život – www.9mesiacovzazivot.sk a 40 dní za život – www.40dnizazivot.sk
- Šíriť kultúru života.
5. Obnovenie krstných sľubov, žena môže prijať pomazanie chorých.
6. Mimoriadne vhodný je duchovno-terapeutický víkendový program Ráchelina vinica, ktorá je určená matkám, otcom, súrodencom, príbuzným, zdravotníkom, ktorí sú poznačení hlbokou bolesťou zo smrti dieťaťa (detí) spôsobenou potratom. Viac informácií získate na www.rachel.rodinabb.sk (3)
V prípade spontánneho potratu je vhodné vykonať prvé dva kroky: pomenovať dieťa, pokrstiť ho krstom lásky a dať odslúžiť svätú omšu za prijatie do nebeského kráľovstva.
Zastávame tradičné hodnoty v súlade s učením Katolíckej Cirkvi. Hlavnou snahou Slovenského dohovoru za rodinu je šíriť Eucharistickú a mariánsku úctu. Organizujeme modlitbové akcie na národnej aj medzinárodnej úrovni, RUŽENCOVÉ A PÔSTNE reťaze, NonStop modlitby svätého RUŽENCA naživo, pravidelné ONLINE RELÁCIE so zaujímavými hosťami na rôzne duchovné témy, denné modlitby NAŽIVO S KŇAZOM – svätý ruženec, zasvätenie, modlitby za uzdravenie a oslobodenie s kňažským požehnaním, ŽIVÉ PRENOSY z pútnických miest a ADORÁCIE. Zaoberáme sa MARIÁNSKYMI ZJAVENIAMI, DUCHOVNÝM ROZLIŠOVANÍM a životopismi svätých. Prinášame denne zaujímavé ČLÁNKY a aktuality zo Slovenska aj zo sveta. ĎAKUJEME, ŽE SA S NAMI MODLÍTE, SLEDUJETE NÁS A PODPORUJETE NÁS.
One Response
9lzzrb
Comments are closed.