Nemeckí kňazi zaslali biskupom list: Ďakujú im za podporu požehnávania homosexuálnych párov

Dvaja nemeckí kňazi, Burkhard Hose z Würzburgu a Bernd Mönkebüscher z Hammu (o ktorom sa v roku 2019 v médiách písalo ako o homosexuálovi) iniciovali zaslanie otvoreného listu nemeckým biskupom, v ktorom im ďakujú za ich podporu požehnávania homosexuálnych párov. Obaja kňazi sa dlhodobo angažujú v LGBT propagande a v marci zozbierali 2 600 podpisov od svojich nemeckých kolegov, pod dokument odmietajúci zákaz požehnávania, ktorý vydala Kongregácia pre náuku viery.

Popri nadšenom ďakovaní, títo dvaja kňazi vyzvali nemeckých biskupov, aby vyvinuli jednotný prístup k požehnaniu zväzkov osôb rovnakého pohlavia. Kňazi, ktorí pracujú pre agendu LGBT v Cirkvi, naznačujú, že v mnohých diecézach síce biskupi ústretovo prijímajú tento druh požehnania, ale existujú aj niektorí konzervatívni hierarchovia, ktorí kňazov napomínajú.

Pohľady obhajcov „homopárov“ v Cirkvi, sa s nádejou upínajú na stretnutie synodálneho zhromaždenia v Nemecku, ktoré sa má konať na prelome septembra a októbra. Práve pri tejto príležitosti predsedovi Nemeckej biskupskej konferencie, biskupovi Georgeovi Bätzingovi, zaslali aktivisti za implementáciu LGBT ideológie v Cirkvi, tento otvorený list. Ľudia spojení s iniciatívou #mehrSegen (Viac požehnaní) požadujú, aby biskupi v Nemecku vyvinuli jednotný prístup k požehnaniu homosexuálnych zväzkov. List prišiel aj biskupovi Helmutovi Dieserovi a Birgtovi Mockovi, ľuďom, ktorí riadia jedno zo štyroch fór Synodálnej cesty o sexualite.

podporte nás sdzr

Kňazi v liste spokojne priznávajú, že v mnohých nemeckých diecézach je požehnávanie homosexuálov už normou. Ako príklad uviedli diecézy Münster a Essen, v ktorých biskupi Felix Genn a Franz-Josef Overbeck verejne oznámili, že nevyvodia žiadne dôsledky voči kňazom, ktorí požehnávajú homosexuálne páry. Na druhej strane sú ešte medzi nemeckými biskupmi zjavy ako paderbornský biskup Hans-Josef Becker, ktorý si pred niekoľkými týždňami dovolil pokarhať kňaza za jeho požehnávanie homosexuálneho páru. Pár na zverejnenej fotografii dokonca kľačal pred kňazom a kňaz držal na miske ich „snubné“ prstene. Podľa autorov otvoreného listu nie je možné podobné pokarhania akceptovať.

Karta sa teda obrátila a prichádza doba, ak tu už priam nie je, že nie zástancovia tradičnej katolíckej morálky budú karhať amorálne indivíduá, ale naopak porušovatelia morálky budú karhať zástancov morálky. Je to však len logické vyústenie súčasných trendov v Cirkvi. Dodržiavanie pravidiel je nazývané rigidnosťou a strnulosťou, trvanie na morálke je nazývané netolerantnosťou a neochotou sprevádzať a odmietanie liturgických experimentov je nazývané zvrátenosťou. Posmelení týmto karhaním, nemusia sa báť ani tie najrozkladnejšie živly v Cirkvi, žeby sa im mohlo za podporu skutočných zvráteností čokoľvek stať.

BM

Zdroj: PCH24, katholisch.de, prevzaté z Christianitas

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás