Na dúhovom pochode v Taliansku niesli Pannu Máriu s odhaleným hrudníkom

Na dúhovom pochode v Taliansku niesli účastníci odhalenú podobizeň Panny Márie. Tento prejav odsúdil aj exminister vnútra Mattteo Salvini.

Na gay pochode v meste Cremona na severe Talianska sa objavila Panna Mária s odhaleným hrudníkom. Nieslo ju niekoľko pochodujúcich v štýle zosmiešnenia náboženskej procesie. Osoby, ktoré ju niesli, mali zahalené tváre. Medzi pochodujúcimi sa objavil i aktivista oblečený ako pápež František.

Víkendový incident vyvolal v krajine ostrú polemiku, podľa niektorých sa znesvätila Madona, pre ďalších šlo o vyjadrenie slobody slova. Kritika prišla aj od niekdajšieho ministra vnútra Mattea Salviniho:

„Urážanie viery, kultúry a citlivosti miliónov Talianov nemá nič spoločné s požiadavkou na práva LGBTQ…. Ale je to len prejav ignorancie a arogancie.“

Prorodinné asociácie s katolíckym pozadím zase hovoria o bohorúhaní a netolerancii voči náboženstvu.

Naopak, z pódia hlásali, že ide „o sviatok práv proti akejkoľvek diskriminácii“, ktorý ukazuje spôsob dožadovať sa možnosti slobodne sa vyjadriť. „Všetci ľudia z queer komunity musia mať právo a možnosť vydobyť si svoje miesto vo svete, najmä v provinčnom meste, akým je Cremona, bez strachu a s nesmiernou hrdosťou,“ zaznelo.

Starosta Gianluca Galimberti podujatie podporil ako prejav rovnosti pre všetkých.

Jednosmerná sloboda posmechu a hrozba pre slobodu slova?

Tento historicky prvý „LGBTQIA+“ pochod v 70-tisícovej Cremone považuje jeho hlavný organizátor za úspech. Denník Avvenire konštatoval, že jednosmerná sloboda urážať náboženstvo je nebezpečná. Upozornil, že od roku 2020 sa v talianskom parlamente snažia presadiť zmätočný zákon o homotransfóbii a opäť sa objavil v máji tohto roku v Senáte. V tomto súvise minulý rok Svätá stolica poslala Talianskej republike diplomatickú nótu.

Avvenire uviedol, že v mene boja proti homofóbii by mohli nielen naďalej ukazovať Madonu tak, ako to spravili v Cremone. „A ja, ktorý píšem tieto riadky, by som mohol byť obvinený z homofóbie či dokonca uväznený. Mala by sloboda vyjadrovania umožňovať (len) jednosmerný výsmech? Je to jeden z paradoxov politickej korektnosti, ktorá je ranou pre najzákladnejšiu logiku… O týchto paradoxoch existujú desiatky príkladov,“ zhodnotil komentátor denníka.

Celý článok nájdete tu: https://dennikstandard.sk/214305/na-duhovom-pochode-v-taliansku-niesli-pannu-mariu-s-odhalenym-hrudnikom/

Zdroj foto: https://www.youtube.com/watch?v=0zYwssBvwyA

podporte nás sdzr
podporte nás sdzr

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

One Response

  1. Ja toto nechápem,prečo je len katolícka cirkev takto zosmiesnovana..?? Prečo len Ježišova cirkev je nápadná a pritom my ako krestania-veriaci máme sa mat radi ako bratia a sestry a oni takto nehanebne znesvatcuju a zneuctuju Svatu Matku Pannu Máriu ktorá bola matkou nielen Jezisa ale je i naša Mamička,či je veriaci alebo nie..No nikde nevidím ako by zosmiešňovali či zneuctovali Budhu,alebo mali výsmech voči moslimskej viere..??? Je to normálne..??? Toto nie je sloboda slova ale urážka vierovyznania,a takto verejne pohorsovat hlavne deti už vôbec nie je vhodné a normálne..!!! Som znechutená že katolícky najvyšší robia asi dosť málo aby sa postavili voči takýmto stupidnym spoločenstvám ktoré nie sú zdravé..je to nehorázne a veľmi ma to štve že sa neviem nejako brániť ale hlavne bojovať proti takýmto tupcom..ak sa majú radi,nech si to nechajú za zatvorenými dverami ale nie,nestačí im sprostý pochod aby upútali pozornosť a ukázali sa ako sú cool ale oni musia úžasne znesvatcovat a pohrdať vierovyznanim druhých..😡😡😡

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás