Lotyši uzákonili manželstvo ako zväzok medzi mužom a ženou

manželstvo

?? Ak nám chcete pomôcť a podporiť nás jednorázovým finančným príspevkom môžete tak urobiť tu ▶️: podporte nás Ďakujeme ? za každý príspevok. Prosíme modlite sa za nás??❤

Lotyšský parlament podporil prorodinné zmeny ústavy. Poslanci jednokomorového lotyšského parlamentu rozhodli o prijatí prorodinnej novely ústavy. Za zmenu hlasovalo 47 poslancov, proti bolo 25. Hlasovania sa nezúčastnilo 21 poslancov, 7 bolo neprítomných. Teraz sa tejto záležitosti bude venovať Právny výbor.

Návrh na zmenu a doplnenie ústavy, ktorá obhajuje tradične chápanú rodinu, narazil na ostrý útok ľavicovo-liberálnych kruhov, ktoré kritizovali a dokonca zosmiešňovali alebo zastrašovali politikov, ktorí sa usilovali o presadenie zdravého rozumu.

Nakoniec však zvíťazila normálnosť, nie pokroková ideológia. Lotyšsko je preto na dobrej ceste zahrnúť do svojej ústavy ustanovenie, podľa ktorého „Štát má chrániť a podporovať manželstvo – zväzok medzi mužom a ženou – rodinu založenú na manželstve, príbuzenstve alebo osvojení, rodičovských právach a právach dieťaťa vrátane práva na vyrastanie v rodine založenej na matke (žene) a otcovi (mužovi).“

Štát poskytuje osobitnú podporu postihnutým deťom, deťom ponechaným bez rodičovskej starostlivosti alebo deťom, ktoré zažili násilie.

Lotyšskí liberáli a progresívci sa zmobilizovali, aby ovplyvnili rozhodnutie politikov, konzervatívne kruhy na lotyšskej politickej scéne však nenechali priaznivcov tradičnej definície rodiny bez podpory.

Lotyšom k ich kroku uzákonenia manželstva už blahoželali konzervatívci z Poľska i Litvy.

BK

Zdroj: Pch24

Prevzaté z: https://www.christianitas.sk/lotysi-uzakonili-manzelstvo-ako-zvazok-medzi-muzom-a-zenou/

podporte-nás
podporte-nás

Páčia sa Vám naše príspevky? Podporte nás!

Ďakujeme!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Organizujeme pre Vás:

Comments are closed.

Prihlásiť sa

Odber noviniek

Prihláste sa na odber noviniek

Podporte nás!

Vďaka vašim darom a príspevkom napredujeme.

SK36 0200 0000 0043 3785 0551

Podporte nás
Podporte nás